Dragon Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PříjemHledatRegistracePřihlášení

 

 Magie

Goto down 
AutorZpráva
Poutník
Admin
Poutník

Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Magie    Empty
PříspěvekPředmět: Magie    Magie    I_icon_minitimeFri Feb 20, 2015 2:39 pm

Mágia vo všeobecnosti
V našom svete tvorí mágiu vlastne energia, ktorá je prítomná v každej bunke a časti ľudského či dračieho tela. Táto energia prúdi „magickým“ obehom, ktorý je podobný tomu krvnému. Hoci je však prítomný v každom človeku, len málo kto ho má otvorený. Väčšina ľudskej populácie má však tento energetický obeh zablokovaný, teda ním neprúdi energia a tým pádom nie je schopný využívať svoje magické schopnosti. Svojím spôsobom o jeho prítomnosti ani riadne nevedia. Len raz za čas sa objaví niekto, kto má tento obeh odblokovaný a tým pádom použiteľný. Podobní ľudia na to prídu zväčša náhodne alebo to dosť možno nezistia nikdy, ak ich na to nikto neupozorní. To, či máte tento obeh otvorení zistíte buď len náhodne alebo vám to môže zistiť niekto, kto vie tiež používať mágiu. Vedome počas života sa však nijako odblokovať nedá alebo sa o žiadnej takej technike, čo by to umožňovala, nevie. Bez rozdielu sa však otvorí každému, pre koho sa vyliahne drak. Samozrejme, každý má aj inak veľké nadanie na mágiu. Niekto ho má silnejšie, iný slabšie.

Ako používať mágiu
Na to, aby ste však vedeli kúzliť, nepotrebujete len energiu prúdiacu skrz obeh. Musíte sa naučiť túto energiu v sebe zozbierať a následne zo seba dostať v podobe kúzla. Na to potrebujete zozačiatku určité sústredenie a tiež koncentrovanú myseľ, aby ste si dokázali presne predstaviť, čo chcete urobiť. Na to sa dobre cvičí prostredníctvom meditácie. Zo začiatku sa odporúča vypomáhať si pri kúzlení gestikuláciou, lepšie tak sústredíte energiu na dané kúzlo, ktoré ste si vytvorili v mysli. Je to teda dosť aj o vašej predstavivosti. Pri začiatkoch by ste to mali skúšať len za plného sústredenia a pokoja, no časom už budete môcť kúzliť aj za pochodu bez nejakú hlbšieho sústredenia. Všetko je to teda aj o tvrdom tréningu, ktorý sa však časom rozhodne vyplatí.  

Riziká a nebezpečenstvá používania mágie
Samozrejme by to nebolo ono, kebyže v tom všetkom nie je nejaký háčik a bolo by to tak ľahké. Všetko má svoju temnú stránku a ani mágia nie je výnimkou. Pri kúzlení si musíte dávať hlavne pozor, aby ste zozbierali čo najviac energie. Ak totiž zozbierate málo energie, kúzlo sa nepodarí a vás to vysilí. Prinajlepšom budete len príšerne unavení, no hrozí aj nevoľnosť, krvácanie z nosu, strata vedomia, prinajhoršom smrť, avšak to len výnimočne. Smrť vám hrozí jedine tak vtedy, kebyže zozbierate naozaj málo energie na nejaké väčšie kúzlo.

Rozdelenie mágie  
U nás sa mágia rozdeľuje to niekoľkých skupín, keďže každá skupina sa ovláda iným spôsobom.

1.Fyzikálna - sú kúzla, ktoré zasahujú do reálneho sveta a týkajú sa hmotných vecí.
Pri vytváraní kúziel tohto typu si vždy musíte predstaviť, ako sa to deje v danom prostredí, predmete a podobne. Spadá sem aj teleport, telekinéza, či levitácia.
2. Elementárna – mágia týkajúca sa jednotlivých živlov: oheň, voda, zem, vzduch, blesk a elementov, ktoré vznikajú aj prípadným miešaním a kombinovaním už základných živlov: láva, drevo, ľad, zmena počasia, hmla...Patrí sem aj svetlo a tma.
Elementárna mágia je na ovládanie trochu zložitejšia, pretože si musíte presne predstaviť, ako s daným živlom alebo elementom narábate, prípadne ako sa miešajú živly a vytvárajú tak daný element. Hlavne pri tejto mágii sa dá dobre využiť ona gestikulácia a rôzne pohyby telom.
3. Psychická - mágia týkajúca sa myšlienok, ich prenosu, vnucovaniu druhým, čítaniu a podobne. Tiež sem spadajú pocity, ich vycítenie a vyvolávanie. Samozrejme sa dá vycítiť, že sa vám snaží niekto hrabať v mysli, prípadne do nej niečo natlačiť a to sa týka aj vyvolávania pocitov.
Ak chcete využiť túto mágiu, vždy si musíte predstaviť, ako sa napojíte mysľou na daného človeka, či iného tvora a následne sa mu už len snažíte vsugerovať to, čo chcete, prípadne vyvolať, či vycítiť. To ale len za predpokladu, že sa dotyčný nebráni.
4. Ilúzie  –  vytváranie ilúzii. Zozačiatku len sústredene na jedného človeka, aj to len v jeho mysli. Postupným tréningom na viac ľudí a to nie len psychicky, ale aj vytváranie hmotnej ilúzie.
Ak sa snažíte ilúziu len niekomu vsugerovať, stačí sa opäť len na neho sústrediť, v mysli si vytvoriť to, čo chcete, aby videl a vyslať to smerom k nemu. Pri hmotných ilúziách sa musíte opäť sústrediť na toho, koho chcete, aby to videl a zároveň aj v mysli vytvoriť danú vec v danom prostredí tak, aby bola hmotná. Táto mágia sa dosť podobá tej psychickej a preto sa dá voči nej brániť tým istým spôsobom. Taktiež patrí k jedným z tých zložitejších mágii.
5. Obranná - vytváranie ochranných štítov, ktorých veľkosť, množstvo a sila sa zväčšuje skúsenosťami. Taktiež sem spadá aj obrana proti psychickej a iluzionárnej mágii.
Pri vytváraní štítov si jednoducho predstavíte nejaký štít, ktorý vás ochráni. I tu dobre pomáha gestikulácia, napríklad keď pred sebou prekrížite ruky. Čo sa týka psychickej obrany, znova si len v mysli predstavíte nejaký múr alebo tak niečo, čo obklopí vašu myseľ, dobre slúži si vytvoriť aj nejakú krátku básničku o štyroch veršoch a tú si stále odriekavať. Pri ilúziach si k tomu predstaveniu opevnenia budete hovoriť, že to proste nie je skutočné.
6. Kliatby  –  vytváranie klatieb, ich uvalenie na niekoho alebo na niečo, zároveň aj ich rušenie.
Toto odvetvie je trochu špecifické, keďže stačí, ak len vytvoríte kliatbu a do daných slov dáte onú energiu. Tá sa spoločne s danými slovami prenesie na človeka, či tvora priľne na neho. Dá sa zrušiť buď tak, že vás jej zbaví ten, ktorý ju na vás zoslal, čo je tá ľahšia varianta, pretože tam stačí len zavolať energiu späť. Alebo sa jej môžete zbaviť buď vy alebo niekto iný, avšak to už je ťažšie a dlhšie. Musíte zozbierať energiu a tou sa snažiť vytlačiť tú, čo na vás priľnula. Je to také pretláčanie energií. Môže sa podariť, no ak ste slabší, než bol zasielateľ, nemusí sa to podariť.
7. Liečebná  –  liečenie rôznych zranení, či už vnútorných alebo vonkajších.
Pri tomto odvetví musíte poznať ako-tak aj anatómiu, aby ste vedeli, ako sa má čo vyliečiť. Musíte si vedieť predstaviť, ako sa pri rôznych zraneniach spájajú bunky, zlomené kosti a podobne. Spadá sem aj zisťovanie otravy jedom, či vnútorné zranenia. To zistíte tak, že za pomoci dotyku vyšlete časť svojej energie do dotyčného, ako takého špeha a keď sa k vám vráti, tak zistíte všetky informácie. I to, v akom celkovom zdravotnom stave sa dotyčný nachádza. Chce to pevné sústredenie, aby ste energiu v tele udržali v pohybe a vôbec, aby sa nevytratila. Pri liečení je fajn nahromadenú energiu vyslať do rúk, skrz ktoré ju pošlete do rany, či tak.
8. Deštruktívna  –  explózie rôznej sily a veľkosti, rozpadanie predmetov, všeobecné ničenie.
V mysli si jednoducho predstavíte, ako daná vec, či miesto vybuchne, predmet rozpadne. Sila výbuchu i to, ako moc sa predmet rozpadne, záleží od množstva energie, ktoré do toho vložíte.

Magické artefakty - rôzne veci, najčastejšie v podobe šperkov, ktoré zväčša oplývajú neurčitou mágiou. Môžu sa nachádzať v rôznych kútoch sveta, v starých ruinách...

Mágia u drakov
Je samozrejmé, že aj u drakov sa vyskytuje mágia, veď len vďaka nim sa niektorým môže otvoriť magický obeh. Draci majú samo sebou na mágiu oveľa väčší talent ako ľudia a preto sa im aj v mladosti môžu kvôli tomu stávať rôzne nehody. To sa bude odvíjať hlavne od emócií, keď budú príliš naštvaní alebo naopak šťastní. Na rozdiel od ľudí, draci majú schopnosti už dané a vždy sa týkajú elementárnej mágie. Od narodenia oplývajú nejakým živlom, či elementom, ktorí im je najbližší, no neskôr sa môžu naučiť aj ďalšie. Ten ich prvotný im ale pôjde vždy najlepšie. Ako aj u ľudí, i u drakov bude mať každý inak silný magický potenciál. Niektorému to pôjde lepšie, inému horšie.

...zpracovala Nayara
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Poutník
Admin
Poutník

Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Magie    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Magie    Magie    I_icon_minitimeFri Feb 27, 2015 4:47 pm

Elementární magie - hlavní elementy


~ oheň - podporuje chrlení ohně
~ voda - podporuje um plavání
~ země - podporuje sílu a stabilitu
~ vzduch - podporuje um létání
~ blesk - podporuje obratnost a rychlost

~ světlo
~ temnota

Tato pětice jsou základní elementy (světlo a temnota se tak úplně nepočítá) pro něž může mít váš drak jisté nadání (ale i pro vedlejší). Každý drak se hodí na jiný a také v mládí zažívá různé nehody podle toho, jaký je jeho dominantní element. To ovšem neznamená, že se časem nemůžou naučit ovládat nějaký jiný. Právě naopak - jen se jim nejvíce bude dařit právě jejich dom. element. Když zvládnou na vyšší úrovni např. zemi a oheň, mohou je poté spojit v lávu a používat tu. Nejlepší je postupovat v osvojování elementů po jejich přirozené řadě;
Země >> oheň >> blesk >> vzduch >> voda [>> země >> oheň >> ...]

Osvojení elementu není nic jednoduchého a bez učitele je to téměř nemožné. A také bez dostatku času, píle a talentu. Někdo na elementární magii není, a tak se ji bude horko těžko učit. Zato draci pro ni mají přirozené nadání.

Kombinace elementů
Oheň + země = láva
Voda + oheň = vodní pára
Voda + vzduch = led
Země + voda = bláto
Země + vzduch = písek
Země + vzduch = prach
~~~
Láva + voda = kámen
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
 
Magie
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: INFO :: Reálie-
Přejdi na: