Dragon Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PříjemHledatRegistracePřihlášení

 

 Jezero

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Poutník
Admin
Poutník

Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Feb 17, 2015 7:46 pm

Je libo ochlazení? Pak je jezero tím pravým místem. Na jednkm jeho břehu je písčitá pláž, která se poamlu svažuje do vody, zatímco na protějším břehu je zeleň. Ta vytváří menší kopeček dolů do vody, kde je rovnou docela velká hloubka. Voda je čistá a nemusíte se bát sinic a vyrážek z nich. Zelený břeh je oblíbeným místem rybářů, jelikož je dostatečně daleko od toho písčitého. Nemusí se tak bát rušení a plašení ryb. Na písčitém břehu v létě lehává plno lidí a je to oblíbené místo. V zimě jezero zamrzá. I tehdy se tam schází hodně lidí - kvůli bruslení a vůbec zimním radovánkám.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Ambrosine
Alchymista
Ambrosine

Posts : 72
Join date : 21. 10. 14

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Feb 17, 2015 7:52 pm

<< město

Snad poprvé nechala Perleťová Ambru nasednout na svůj hřbet. Odnesla ji na něm až k jezeru, kde poklekla a nechala ji slézt dolů. Nemohlo se to sice vyrovnat létání, ale přesto to byl výjimečný zážitek. Na dračím hřbetu přeci nejedete každý den.
Sesedla a hned si svlékla bílé tílko, pod nímž měla tygrované dvoudílné plavky s černým lemováním. Vlasy si stáhla do drdolu na vrcholku hlavy a nebyla ani moc nalíčená. Z tašky vytáhla velkou osušku, tu si rozložila na sluníčko stranou od ostatních a vydala se k vodě. Opláchla se a osvěžená příjemně studenou vodou se vyvalila na sluníčku.
Nëf vzlétla nad hladinu jezera a několikrát nad ním zakroužila. Předváděla se, jak jinak taky. Lidé, ať už dělali cokoliv, se ihned zaměřili na ni a začali ji povzbuzovat. Což ji vedlo k dalším leteckým kouskům. Načež zahučela do vody a začala si v ní hrát a stříkat kolem sebe. Naštěstí ovšem byla dost daleko od lidí, takže jim nic udělat nemohla. Když měla dost, vynořila se a rozvalila se na sluníčko hned vedle Ambry.
Návrat nahoru Goto down
Nayara

Nayara

Posts : 50
Join date : 17. 02. 15
Age : 21

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeWed Feb 18, 2015 9:53 pm

<<< odniekaľ z mesta

Keďze dnes bolo príšerné teplo, rozhodla sa ísť Nayara k jazeru. Na sebe mala dané kvôli teplu len svoj hnedý korzet a o niečo bledšie tenké legíny. Na nohách len sandále, keďže v teniskách by sa jej zrejme uvarili nohy. Hoci vedela, že u jazera bude vďaka takému počasiu veľmi veľa ľudí, bola rozhodnutá zostať v ústraní. Na nejaké plávanie dnes nemala náladu, hoci bol na ti priam perfektný čas. Tak, každý to pre dnes cítil inak, aspoň u nej to tak rozhodne bolo.
Už z diaľky počula ten typický hurhaj, ktorý býval aj na kúpaliskách. Pištiace deti, ktoré sa hrajú vo vode, rozprávajúci sa dospelý...nič neobvyklého. Aspoň to si myslela, kým nevyšla spomedzi stromov a nezostala zarazene stáť. Párkrát zaklipkala očami a byť iná povaha, zrejme by musela sánku zbierať kamsi zo zeme. Naozaj tam na brehu ležal...drak? Fakt tá hora blýskavých šupín, ktoré vďaka slnku hádzali odlesky do všetkých strán, bol drak? Nieee, to musela byť nejaká sranda, šaráda. Určite si niekto robil len srandu a dal sem nejaký model. Veď toto predsa nemohol byť skutočný drak, hoci tak vyzeral. Nahodila ten svoj nepreniknuteľný výraz, no šok v očiach už jednoducho zakryť nedokázala. Navzdory okolnej spoločnosti, úplne zabudla na to "ústranie" a podišla bližšie. Musela sa uistiť, že je to len model.
Ibaže nebol. Keď prišla bližšie, drak zreteľne dýchal, jeho plecia sa nadvihovali v pravidelnom rytme. Naraya si prezerala tohoto neobyčajného tvora, ktorý by mal byť tak nanajvýš v rozprávkach a nie...v realite! Lenže sa tak zdalo, že v tomto ohľade bola realita len ilúzia, pretože tu pred ňou naozaj ležal skutočný živý drak.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista
Ambrosine

Posts : 72
Join date : 21. 10. 14

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeWed Feb 18, 2015 10:02 pm

Opravdu se to k ní někdo přiblížil? Nëf natočila hlavu k příchozí a zkoumavě si ji prohlédla. Zároveň však hrdě vypnula hrudník a zatvářila se co nejlépe, aby se ukázala co nejlépe. Navíc se její šupiny opravdu krásně třpytily na slunci, čehož si nemohl nikdo nevšimnout. Spokojená s tím, jak ji všichni obdivují a hážou na ni lehce závistivé pohledy, se různě nakrucovala. Dokud tedy nepřišla ona dívka.
Upřela na ni černé oči bez bělma i duhovek a celou od hlavy až k patě si ji prohlédla. Něco ji na ní zaujalo. A víc než dost. Ovšem zdála se jí jakási vyšokovaná. Až nevěřícná. Proto si pro sebe tiše odfrkla, načež k ní začala i mluvit.
"Copak? Nikdy jsi neviděla něco tak krásného?" zeptala se jí a to, že to znělo docela nafoukaně, ji nijak nezajímalo. "Ale opravdu, tváříš se nějak přešle..." dodala a věnovala jí dokonce i starostlivý pohled. Ambra to mezitím po očku sledovala a musela se v duchu smát. Tolik toho Nëfernay ještě o lidech nevěděla.


Naposledy upravil Ambrosine dne Thu Feb 19, 2015 7:38 pm, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
Theodor

Theodor

Posts : 37
Join date : 17. 11. 14

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeWed Feb 18, 2015 10:44 pm

<<< Z policejní stanice

Theo s procházkou sice zprvu nesouhlasil, ale Chlup ho nakonec přeci jen přemluvil. Na jeho hřbet si však ani přes všechny možné argumenty nesedl, protože on rozhodně zatím neplánoval jezdit či létat na drakovi. Vždyť odmítal jezdit i na koni! Takže na draka ho prostě nikdo nemohl dostat. Zatím, protože Can se rozhodně nenechá dlouho odmítat.
"Proč zrovna sem?" Optal se Theodor Canyöro, který neodpověděl a místo toho jen vycenil zubiska do jakéhosi dračího úsměvu. "Pěkně mě tím štveš," dodal policista ke svému dráčkovi, avšak na tváři se mu usadil úsměv. Theo nějak tak tušil proč se rozhodl zrovna pro jezero, přeci jen bylo docela teplo a Öro se potřeboval krapet zchladit a návštěva malebného jezera by mu nakonec nedělala ani tolik problém. Dokud nespatřil někoho koho už nějakou dobu neviděl. A taky chtěl, aby to tak zůstalo. Chtěl Chlupovi navrhnout rychlý odchod, jenže to by nesměl být Canyöro, aby se už nevydal rychleji k perleťové dračici. "Perličko! Tak rád tě zas vidím," broukne s dračím úsměvem a hned na to svůj pohled stočí k její Jezdkyni. "Ambro! Jak jste se celou tu dobu měly?" Zeptá se zcela ignorujíc, že tady je ještě někdo další a že vlastně po cestě ztratil Theodora.
Návrat nahoru Goto down
Nayara

Nayara

Posts : 50
Join date : 17. 02. 15
Age : 21

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeWed Feb 18, 2015 11:00 pm

Trochu ustúpila dozadu, keď na ňu dračica odrazu pohliadla naprosto čiernymi očami, ktoré akoby nemali zreničku. Alebo že by ju naozaj nemali? To Nay nedokázala odhadnúť, pretože u takého tvora jsi jeden nemohol byť nikdy istý. Bez tak jej hlavou stále behalo to, ako sa vlastne mohlo stať, že také niečo naozaj existuje. Veď to sú tvory z legiend a rozprávok, nemali by vôbec existovať. No tak sa zdá, že na tých legendách bol kus pravdy a pre Nay to znamenalo, že príroda si znova vedela tvoriť svoje priečky prírody. Ak to zobrala z tej prírodovedeckej stránky, bolo by zaujímavé študovať podobnú bytosť. Bolo by to síce len pre súkromné účely, pretože vonkajší svet zrejme o drakoch nemal ani poňatia a Nay nebola tak sprostá, aby si nedomyslela, že tak by o zrejme aj zostať malo. Navyše, ani jej by zrovna nevoňali masy bulváru a podobných vecí.
Keď sa jej zrazu drak na niečo spýtal, chvíľu zostala ticho, aby vstrebala fakt, že ešte to aj rozpráva. Ale dávalo to zmysel, zrejme to boli inteligentné tvory. Pri dračicinom tóne, na ktorú ju na základe hlasu odhadovala, zvraštila obočie. "Skôr nieco tak "neexistujúceho"," odvetila pokojným hlasom, pričom na slove 'neexistújeho' zmenila tón hlasu tak, aby bolo jasné, ako to myslela. Predsa len si nebola istá, kam až tá "dračia" inteligencia siaha. To by sa však neodvážila povedať nahlas. Možno okrem seba nič iného neuznávala, mala svoj život rada a bola dosť chytrá na to, aby vedela, že niečo takého by nemala provokovať. "Ja sa môžem tváriť ako chcem," odvrkla jemne podráždene. Nemala rada, keď si o ňu robil niekto takéto povrchné starosti. Považovala to len za iný druh klamstva.
Zamračila sa, keď k tej perleťovej dračici pribehol ďalší drak, teraz už nepochybne samec. Okolo hlavy mal akúsi čiernu hrivu, podobnú ako lev. Tak sa zdá, že každý drak môže byť odlišný rôznymi spôsobmi, než len farbou či kresbou. Nadvihla jedno obočie, keď ju drak absolútne odignoroval. Dobre, možno bola obyčajný smrteľník, ale ako...No, radšej to nechala tak. Pohliadne na dievča, ktoré ten drak oslovil. Tej si sprvu riadne nevšimla alebo jej jednoducho za tú pozornosť nestála. Že by to bola niečo ako jej Jazdkyňa? No, dávalo by to zmysel. Celé jej to ale prišlo trochu...ujeté...
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista
Ambrosine

Posts : 72
Join date : 21. 10. 14

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeThu Feb 19, 2015 7:35 pm

Dračice nad jejími slovy ohrnula nos. Jak ji mohla takto nazvat? Navíc jí naprosto unikl změněný tón hlasu. Ale to spíš schválně, jelikož ani nechápala, proč ho změnila. Naklonila těsně k ní hlavu a vcelku klidně jí pohlédla do očí. "Připadá ti, že neexistuji?" zeptala se přísně a ždrcla do ní čumákem. Nestarala se ani trochu o to, že by to mohlo být neslušné nebo neuctivé. Samu sebe stavěla na absolutní vrchol jak potravinového, tak i společenského žebříčku. Tak proč by se měla ohlížet na nějakou prťavou člověčici? Jistě, Perla ještě nebyla tak velká, aby mohla tvrdit, že je o dost větší než jiní lidé, ale přesto už je skoro o metr převyšovala. A už se těšila na dny, kdy je bude převyšovat ještě víc. Vlastně se přímo chvěla při tom pomyšlení očekáváním a touhou. "Samozřejmě můžeš, ale není zrovna slušné se takto tvářit, když s někým mluvíš. Zvlášť, když ten někdo je drak a ten drak jsem já," odsekla Perleťová ne zrovna příjemně. Oplácela jí to holt stejnou mincí. Ta holka si za to mohla sama. "Mimochodem se jmenuji Nëfernay a ty jsi co zač?" zeptala se a na svou jezdkyni úplně zapomněla. Neměla potřebu ji představovat hned každému. Když bude chtít, pomůže si sama.
A pak tam dorazil Lvíček. Nëf se na něho nadšeně podívala a bylo vidět, že ho vidí opravdu ráda. Doteď oči mhouřila ve staženém a nepříjemném výrazu, ale jakmile ho spatřila, oči se jí rozšířily a musela vycenit zuby v zubatém úsměvu typickém pro draky. "Lvíčku! Ty už mluvíš!" odvětila překvapeně, ačkoliv na tom nic překvapivého nebylo. Uběhla už docela dlouhá doba od toho dne, kdy se potkali na mýtině a Ambra s Teddym... Kdyby se na dračici Ambra dívala, Perla by se na ni zakabonila. To, co Ledovláska tehdy provedla, jí přišlo pohoršující, nezodpovědné a neadekvátní. Ale co se stalo, stalo se a teď už s tím nic udělat nemohli. "Jaké sis vybral jméno?" zeptala se zvědavě. Byla si jistá, že to bude něco hodného jeho částečnému vzhledu lva.
Dokonce i Ambra se probrala ze svého "zamyšlení" na osušce. "Ahoj, Mramorku, dobře, díky. Kdepak máš jezdce?" Hned se musela rozhlédnout, zda Teddyho někde neuvidí. Co kdyby mu třeba opět sebrala pouta. A Nëf odznak. Možná by to mohlo dopadnout tak jako minule. Musela totiž uznat, že to nebylo vůbec špatné. Sice Teddyho nejspíš zbavila nevinnosti, ale co nadělá. Ledovláska střelila pohledem po tmavovlásce, načež si kolem pasu omotala osušku, na které ležela, a dala se do hledání Theodora, který tu jistě musel být někde poblíž.
Návrat nahoru Goto down
Nayara

Nayara

Posts : 50
Join date : 17. 02. 15
Age : 21

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeSat Feb 21, 2015 11:14 am

Keď na ňu dračica pohliadla ešte zbližšia a ona tak čelila čiernemu hlbokému oku, kroré by vás nepochybne dokázalo vtiahnuť a už viac nepustiť, pohľad jej naprosto pokojne opätovala. Chladne na ňu hľadela a ani raz nemala nutkanie cuknúť pohľadom. To už zrejme muselo niečo znamenať, pretože iným by bol taký pohľad nepochybne nepríjemný a pohľadom by ucukli už po pár sekundách. Nayare to však problém nerobilo. Pohľad chladný a výraz naprosto neutrálny. Teda už nebol ani "prešlý". Zamračila sa, keď do nej dračica štuchla. Trochu to ňou pohlo dozadu, no inak si rovnováhu zachovala. Rozhodne neplánovala pred touto Šupináčkou padnúť na zadok. Ešte to tak, nech už je to drak či nie, rozhodne pred ňou nepadne. Zas až za to jej to nestálo. Na druhú stranu, bol to drak, nie? Nebol to človek, takže by možno nebolo zlé sa chovať trochu prívetivejšie. Keď už k ľuďom nie, tak aspoň k drakom. Navyše, táto jej zrejme povahovo nebola až tak odlišná, mohla by to byť aj zábava. Len to nesmie preháňať. "To nie, veď práve preto som na teba tak pozerala," prevrátila očami. Možno to tým drakom nakoniec až tak nepálilo, ale čo už. Možno to tak nakoniec bolo lepšie. Aspoň zase nebudú zbytočne veľmi chytrí, ako vedia byť niekedy ľudia.
"Fajn, si drak, ale to, že si to ty, ma zrovna až tak netrápi. Aspoň zatiaľ," pokrčila plecami, ale aspoň sa už tvárila normálne. "Navyše, tiež nie je slušné do niekoho štuchať. Aspoň sme si kvit," venuje dračici menší úškrn. Naozaj musela uznať, že je to s ňou...zábavné. Omnoho zábavnejšie, ako s ľuďmi. Pokojne sa s ňou zrejme môže podpichovať, akurát musí dávať majzla, aby náhodou neprišla o hlavu. "Nayara, teší ma," odvetí a dokonca vystrúha poklonu, ktorou však dobre zakrýva sarkazmus. Rozhodne to nemalo nič spoločné s tým, že by ju uznala za väčšiu autoritu, ako je ona sama.
Potom sa však dračica venovala drakovi, ktorému hovorila Levíček. No, celkom to aj sedelo, keďže mal akýsi skoro-levý vzhľad. Bolo zaujímavé sledovať, ako sa dračica odrazu rozžiarila ako vianočný stromček, až nad tým musela Nay otrávene pretočiť očami. Toľko radosti len kvôli tomu, že vidí nejakého draka. Nay však štvalo to, že to z tej dračice tak sršalo a ona rozhodne nejakú radosť cítiť nechcela. Ešte šťastie, že ju len cítila, ale nezdieľala ju. Ešte to tak, aby sa z nej stala nejaká empatička. Kým sa draci rozprávajú, ona sa pohodlne posadí do trávy a zahľadí sa na jazero.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista
Ambrosine

Posts : 72
Join date : 21. 10. 14

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Feb 24, 2015 4:02 pm

Trochu ji podivilo, že její pohled vydržela, ale zároveň Nayara na jejím žebříčku o pár příček stoupla. Malé (bez)významné plus pro ni. Perla tomu nepřikládala až takový význam. Zajímavé - tedy alespoň pro mladou dračici - bylo, že sice ztratila rovnováhu, ale nespadla. Trochu ji to zklamalo. Ne že by chtěla ubližovat smrtelníkům, ale zajímalo ji, jak by na to dvounohá reagovala. Nelíbil se jí ale její výraz. Moc chladný a na Nëfin vkus i docela nepříjemný. Sice i dračice se dokázala kolikrát podívat opravdu hnusně a podrážděně, ale netvářila se tak dvacet čtyři hodin v kuse jako někdo. Což si samozřejmě nechala pro sebe. Přesto nechala nějaké ty podrážděné pocity proniknout i k Ambře. Ta se na ni zakabonila a přetočila na břicho, aby si opálila i záda.
"V tom případě dobře," odpověděla s bradou hrdě vztyčenou. Nepřipouštěla si chybu či neznalost. Vždyť jak by mohlo chybovat něco tak nadpřirozeného a krásného, jako je ona? Těžko. Nepřiznávala si ani to, že lidský svět a záležitosti lidí jsou pro ni stále tak trochu španělská vesnice. Však časem už je pochopí. A když ne, stejně na tom záležet nebude. Vystačí si sama a když tak bude vyhledávat jen ostatní draky, jejichž řady se v poslední době začaly rozrůstat.
"Přesně, jak jsi řekla - alespoň zatím tě to netrápí. Počkej, až začne," odvětila a blahosklonně mávla ocasem. "Protože pro každého, s kým se v městečku bavím, je to obrovská čest, víme? A zrovna ty se mi z nich tak docela pozdáváš, nechceš si to přeci pokazit?" Teď mluvila hodně namyšleně, ale taková už Nëfernay prostě byla. Ona to nebrala jako namyšlenost, pro ni to byl prostý fakt. Sebe brala jako to nejkrásnější a nejdokonalejší stvoření, kterému nikdo jiný nesahá ani po kotníky. Možná tak jiní draci - její sestřička Lyässa a Lvíček. Tihle jediní jí sahaly možná po kotníky. Zbytek ani to ne.
"Jak to můžeš vědět? U draků to třeba slušné je," namítla, ačkoli si byla jistá, že ani u draků to není zrovna slušnost jen tak do někoho strkat. Ale vždyť do ní zase tolik nestrčila, tak co si stěžuje? Na to, že Nayara málem spadla, už dávno zapomněla. Stále měla totiž tendenci srovnávat draky s lidmi. A to bylo špatně. Trochu zaujatě naklonila hlavu, když se Nayara představila. Zdálo se jí to, nebo...? Ne, to by si přece nedovolila k ní mluvit takhle. "Také mě velmi těší," odvětila a věnovala jí napůl povýšený a napůl blahosklonný pohled, jako kdyby byla Nay něco podřadného, co si její pozornost musí teprve zasloužit. Ne že by přesně tohle dle Nëf nebyla většina lidí. Kromě Ambry. Ta byla poctěna Nëfiným výběrem jezdce.
"Teď už musíme jít, viď, Ambro?" prohlásila a ve své jezdkyni hledala oporu. Ledovlásce nezbývalo nic jiného než souhlasit, pokud tedy pak nechtěla celý večer poslouchat Perliny stížnosti. Vstala z deky, poskládala ji a kolem pasu si omotala opět ručník. Deku schovala do velké plážové tašky a pohlédla na Nayaru. V jejím pohledu se zračila směsice pobavení a omluvy. "Promiň, Nëf je trochu zvláštní dračice..." hlesla k Nay rychle a tak, aby to dračice neslyšela. Načež se vyškrábala na její hřbet a nechala se odnést domů.

>> Domů
Návrat nahoru Goto down
Nayara

Nayara

Posts : 50
Join date : 17. 02. 15
Age : 21

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Feb 24, 2015 10:41 pm

Dohrávka

Neskrývane opäť pretočila očami, no už nejako jej stotožnenie s jej vysvetlením nekomentovala. Teda, skôr si odpustila kúsavé poznámky na jej veľkú hrdosť. Dobre, ona je tiež hrdá, ale u Nef to pomaly presahovalo až do pyšnosti. A to Nayara zrovna nemusela. Nech už to je dračica, či nejaký človek, neznáša túto hlúpu povahovú črtu. Užila si s ňou dosť, takže by mala o čom rozprávať. Neodvážila sa však dať najavo svoju nespokojnosť. Svoj život mala rada a radšej si vždy zakusne do jazyka, než by mala vypustiť nejakú štiplavú sarkastickú poznámku, za ktorú by mohla prísť o hlavu.
S mierne nadvihnutým obočí a ironickým pohľadom počúvala dračicine slová. Mala čo robiť, aby sa posmešne neuškrnula, no odolala tomu. I tak jej však cukali kútiky úst. "No jasné, veď na tom odteraz stojí celý môj svet," odvetila naoko vážne, no každý by si domyslel tú dávku ironizmu, ktorá sa za tým skrývala a povzdychla si. Čože si to pred chvíľou hovorila, že to skoro presahovalo k pyšnosti? No, tak to by sa mala trocha poopraviť. Toto bol nefalšovaný horenos až do oblakov s riadne veľkým egom. Táto dračica si viac ako jasne myslela, že je zrejme kráľovná celého sveta a to len kvôli tomu, že bola dračica. Nayara nikdy nikomu nejako nepriala nič zlé (až na pár výnimiek), no tejto dračici by s radosťou dopriala niekoho, kto by jej ten hrebienok efektívne zrazil. Pri tejto dračici bude zrejme pretáčať oči v jednom kuse, no to sa inak ani nedá. Fakt, hrozná toto vlastnosť...
"Tak to je dobré vedieť," usmiala sa a v očiach jej zlomyseľne zablyslo. Nefërnay ani len netušila, na čo si touto nedobre povedanou vetou zarobila. Samozrejme, Nay nebola tak hlúpa, aby nevedela, že sa to iste nerobí ani medzi drakmi, ale keď to dračica tak sebavedomo prehlásila...no, nabudúce sa pri nej istotne bude riadiť touto jej radou. A ak sa bude ohradzovať, týmto jej veľmi rýchlo vyfúkne všetky argumenty, keďže to boli jej vlastné slová. A ak nie...no, aj Nayara vedela veľmi dobre argumentovať. Pri jej pohľade si odfrkla, pretože na ňu pozerala ako na nejaké malé ranené zvieratko, ktorému práve udelila milosť tým, že sa ho nerozhodla zožrať. Už-už chcela pretočiť znova očami, ale radšej sa zarazila. Nie kvôli Nefinej reakcii, ale nechcela si unavovať očné svaly. Ak sa s touto dračicou ešte dakedy stretne (pevne dúfala, že skôr nie), napretáča sa očí ešte dosť. Možno nie len pri nej, ale aj pri iných, jej podobných. Dúfala, že každý drak nie je zrovna takýto.
Nakoniec sa však dračica rozhodla odísť a popohnala preto aj svoju Jazdkyňu. Na tú Nayara pozrela rovnako pobaveným a trochu, fakt len trošičku, chápavým pohľadom. Predsa len tam bolo viac toho pobavenia. Dokonca jej venovala jemné pousmiatie. Na jej slová len pokrútila hlavou a kývla rukou. Nie je prvá, ani posledná. Navyše, Nay sa veľmi dobre bavila, keď videla, ako ju jej Jazdkyňa poslúchla. Nepochybovala však, že to urobila skôr vo vlastnom záujme. Keď odleteli, otočila sa Nay na päte a odišla od jazera, absolútne si nevšímajúc druhých.

>>> domov
Návrat nahoru Goto down
James_Stanson

James_Stanson

Posts : 80
Join date : 17. 02. 15

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 5:01 pm

>>> Dům

Týden byl celkem náročný, jelikož ty vedra pořád nepolevovali. Jeden výjezd za druhým. Tu problém v lese, tu problém od rychlovarné konvice, protože jí někdo zapomněl vypnout a zarazil se bimetal.. No prostě mazec. Jakoby nestačilo vedro od toho ohně samo.

Každopádně, dneska jsem měl volno a podle předpovědi tohle počásí už moc dlouho nevydrží... Navíc, slunce nepálilo tak úplně, bylo dusno a já si řekl, proč se nestavit u jezera. Je tam hezky, vlhký vzduch a alespoň si trochu odpočinu.
Zabalil jsem si tedy do báglu ručník, nahodil plavky ve stylu dlouhých kraťasů, natáhl jsem na sebe jen triko a vyrazil vstříct opalování se.
No jo, opalovák ty vole...
Zapakoval jsem tedy i ty poslední drobnosti, vodu na pití a jdeme.

U jezera jsem to zaklapl blízko k vodě, dřepnul si na prdel, sundal si sluneční brýle a rozhlížel se po okolí. Bylo tu celkem plno, takže já to zapíchl více bokem.
Návrat nahoru Goto down
Sarah
Duchovník
Sarah

Posts : 54
Join date : 25. 10. 14
Age : 19

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 6:11 pm

<<<Domov
Po nekonečnom včerajšom dni v škole si dopriala deň voľna a napriek tomu, že mala stráviť v škole ďalší deň, šla radšej k jazeru. Však on si to učiteľ možno nevšimne. A ak všimne, na ďalší deň ju vyskúša. A zatiaľ čo sa malý Kan tlačil v kapucni a skoro dychčal ako pes (i tak lepšie ako ukazovať sa na verejnosti a chytať roztápajúce sa pohľady nad jeho rozkošnosťou), Sarah vykračovala k jazeru a nadávala, že musí mať hrubú bundu s kapucňou, ktorú Tyrkysový vytiahol zo skrine. A keď sa rozhodla vziať si len tričko a bundu nechala doma, Kan ju začal ťahať za trištvrťové nohavice a nepustil ju z domu. Život s touto jaštericou bol ozaj namáhavý. Nemohla ho nechať doma samého, alebo len s rodičmi, inak by jej rozhádzal celú izbu. A v takýto horúci deň? No tak toto si Tyrkysový vyprosí...
Takže musela ako blázon trpieť pohľady ľudí pri jazere. Nezaujímali ju, zásadne ich ignorovala a keď sa potom vyzliekla do plaviek, Kan musel aj tak vyliezť a ešte sa s ňou aj začal naťahovať, až jej skoro stiahol plavky. Radšej skočila do vody a Kan na ňu hľadel z brehu. „Si zlá!“ vyriekol, samozrejme trochu podpichovačne. „Kedy si začal hovoriť?“ vyriekla z vody, udržujúc sa nad hladinou. Fí ale neodpovedal a radšej sa pobral prehrabávať sa medzi ľuďmi, hľadajúc nejakého draka. Našiel ale iba ľudí, jedného dokonca známeho. Nie úple známeho, ale jeho tvár si pamätal. Síce len zo zahľadnutia, ale určite ho poznal. Ostal stáť kúsok opodiaľ, nechávajúc vyniknúť lesk svojich šupín, i keď slnko nesvietilo. Medzitým vyšla z jazera Sarah, prečesala si vlasy a pozrela na drakov objav. Usmiala sa, keď spoznala známu tvár. „Dobré ráno,“ usmiala sa a len čo si ju všimol, i krátko zakývala s rukou pri tvári.
Návrat nahoru Goto down
http://santiago.slovakforum.net
James_Stanson

James_Stanson

Posts : 80
Join date : 17. 02. 15

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 7:24 pm

Roztáhl jsem se na pláži, zavřel oči a ruce hodil za hlavu. Triko se válelo bokem a já tam ležel jen v plavkách. Bylo dot dusno, ale já neměl ani moc chuť do té vody zalézt, byl jsem líný.
Ale schladím se, určitě.

Jen jsem se trochu zaposlouchal, uslyšel jsem nějaké cvakání, ale kroky to nebyly. Stejně to ale upoutalo mou pozornost.
Naklonil jsem hlavu a otevřel oči.
"Ahoj maličký!"
Řeknu, když v něm poznám známé malé dráče. "Kdepak máš svou paní hmmm?"
Paní paní... Nevím, lepší oslovení mě nenapadlo... Ty jsi vůl...
Z jezera se pak vynořila ta dívka. Jak že se to jmenovala... Sarah že?
"Taktéž vás zdravím slečno," odpovím a zvednu se na zadek. "Taky vás to teplo a dusno vyhnalo k vodě jo?" usměji se.
Těžko říct, jestli je lepší tykat nebo vykat... Ale jistota je jistota a snad to neurazí. Navíc tykání má nabídnout slečna no ne?
Návrat nahoru Goto down
Sarah
Duchovník
Sarah

Posts : 54
Join date : 25. 10. 14
Age : 19

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 8:26 pm

Dráčik sa placho stiahol, s urazeným pohľadom. Odcupital si to za Sarah, a pekne sa schoval za jej nohu, len hlavičkou vykukujúc spoza jej lýtka. Nad jeho správaním sa musela uchechtnúť, prameň ružových vlasov si skryla za ucho a pozrela na Jamesa. „A či som až tak stará?“ zasmiala sa. Nik jej nevykal, maximálne tak učiteľ, ale to jej bolo jedno. Keď sa zvolalo slečna Corwoodová, prišlo jej to príjemné. Ale takto mimo školy a ešte od chalana približne v jej veku? Ťažko povedať, koľko mohol mať rokov.
„Oh áno, je nesmierne dusno a lepší spôsob ako schladiť sa v jazere nepoznám,“ odvetila a pohľadom zamierila znova na dráča. „Ospravedlňujem sa za toho malého, pred spoločnosťou sa radšej ukrýva,“ ospravedlňujúco sa usmiala na Jamesa a káravým pohľadom zišla Tyrkysového. Teraz mu akosi do reči nebolo.
Návrat nahoru Goto down
http://santiago.slovakforum.net
James_Stanson

James_Stanson

Posts : 80
Join date : 17. 02. 15

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 9:28 pm

"Stará? Ale tak jsem to vůbec nemyslel že," usměji se mile. "Sarah že?"
Tudíž přejděme na tykání, ono to bude lepší a přirozenější.
"Ano, taky si půjdu asi zaplavat, je strašné vedro. A neomlouvej se, hold se bojí cizích. Přeci jsem ten velký oškliví chlap že?" Zasměji se a zvednu se na nohy.

"Jaká je ta voda? Ještě jsem se nějako neodhodlal," optám se zvědavě.
Návrat nahoru Goto down
Sarah
Duchovník
Sarah

Posts : 54
Join date : 25. 10. 14
Age : 19

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 9:43 pm

“Ja viem,“ na oplátku sa tiež zľahka zasmiala a odhrnula si z čela ofinu. „Áno, som Sarah, a ty si James, však?“ rovno i ona prešla na tykanie, ten chalan jej prišiel milý a sympatický. Než sa odhodlala na čokoľvek odpovedať (hold ani nie tak odhodlala, proste ju ten malý obhrýzal a ona sa musela venovať jemu), musela si vypočuť všetko. „Voda je skvelá, môžme si ísť zaplávať spolu. A veľký škaredý? To prvé - z jeho hľadiska - určite, ale to druhé, to by som nepovedala,“ žmurkla na Jamesa a za to si už zaslúžila poriadne uhryznutie do lýtka. „Au! Sakra!“ vrhla na draka nahnevaný pohľad a pošúchala si ubolené miesto. Nakoniec len pokrútila hlavou a drakovi sa nevenovala. Teda až na vetu „Keby si radšej premýšľal nad menom, bolo by to lepšie,“.
Návrat nahoru Goto down
http://santiago.slovakforum.net
James_Stanson

James_Stanson

Posts : 80
Join date : 17. 02. 15

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 10:36 pm

"Jo, přesně tak. Já měl tedy vždy problém se jmény... Ale tebe si pamatuji dobře," mile se usměji. Možná je to podle těch výrazných vlasů co Jamesi? Je to krásná mladá dívka, tutově ještě studentka.
Pak se usměji, když mi vyvrátí tu škaredost a jen potvrdí výšku. No a maličký jí za to rázně štípne do lýtka.
Zasměji se.
"S těmi nejmenšími je největší starost co?" podotknu stále s úsměvem na tváři a přikývnu na možnost zaplavat si spolu. Ta nabídka se přeci neodmítá.

Ohlédnu se ještě na ručník s batohem a věci a pak se zahledím směrem k vodě.
"Dobrá tedy, taková nabídka se neodmítá," povím a rozejdu se k vodě.
Návrat nahoru Goto down
Sarah
Duchovník
Sarah

Posts : 54
Join date : 25. 10. 14
Age : 19

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeMon Mar 09, 2015 10:50 pm

„Ja som sa nikdy neusilovala zapamätať si mená, ale si výnimočný prípad,“ zasmiala sa a aby toho nebolo málo, musela zopakovať gesto s odhrnutím vlasov, pretože sa pomaly blížili k očiam. Premýšľať nad tým, prečo si jeho meno nepamätá, na to nebol dôvod. Bolo to tým, že sa jej páčil. I keď ani o chalanov sa veľmi nestarala, skutočne bol výnimkou.
„Veru, škoda len, že si neuvedomuje, ako to bolí. A to má zatiaľ zuby malé, nevyvinuté. Ak to bude robiť v dospelosti, dám ho na adopciu,“ i keď to myslela humorne, zaslúžila si od dráčika plesnutie chvostom. A po holom lýtku to bolelo ešte viac, než to uhryznutie. Vzdychla si a odstúpila od draka na tri kroky, bližšie k vode. A to sa jalo za ňou. Strašné.
Keď už bolo rozhodnuté, uistila sa, že svoje miestočko nájde a s úsmevom a Tyrkysovým na chvoste sa vybrala k vode s Jamesom. Aby si vlasy nenamočila, vošla do vody pomaly. Vďaka jej skoku do vody mala mokré končeky, ale vynorila sa skoro, takže sa zvyšok hlavy nestihol namočiť. Komu by sa to zase chcelo rozčesávať? Aj tak to bude musieť robiť; končeky sú najväčšími súpermi.
„Ako som hovorila, príjemná,“ nechala dráča na brehu, Fí sa ponoril sotva po členky, zatiaľ čo ona bola vo vode už po krk. I keď nebola tak teplá, aby jej nenaskakovali zimomtiavky, nejako sa to zvládnuť vďaka tomu dusnu dalo. Keď už mala vlasy namočené, bolo jedno, či konce, alebo celú hlavu.
Návrat nahoru Goto down
http://santiago.slovakforum.net
James_Stanson

James_Stanson

Posts : 80
Join date : 17. 02. 15

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Mar 10, 2015 9:39 am

"Já a výjmečný případ?" usměji se mile a udělám prvních pár kroků do vody, abych otestoval tu teplotu. Inu, jak je člověk rozpálený, tak se to zdá šíleně studené...
Taky jsem si moc dobře všiml toho, jak jsi si prstem zastrčila své dlouhé vlasy za ucho. To mě by strašně štvalo, kdyby mi padali do očí... Ale tobě sluší a ta barva do růžova má taky svoje vlastní kouzlo.

Trochu jsem se zaksichtil a vlezl do vody až po kolena a ty jsi mne následovala hned po tom, co jsi dráčeti pohrozila k adopci a ten ti za to věnoval plesknutí ocasem a opět, přes lýtko.
Zasmál jsem se.
"To aby jsi si sehnala alespoň pořádné gumáky, ty jen tak těmi zoubky neprokousne. Ale průser bude, až se hlavou natáhne třeba ke stehnům," usměji se a udělám další, trochu neochotný krok do vody. To první schlazení...
"Tedy ale mohla být trochu teplejší..." konstatuji a otočím se k tobě, když jsi se akorát ponořila pod vodu. Mrkl jsem ještě ke břehu na dráče a pak se nadechl, zavřel oči a taky zaplul celý pod hladinu.
Vyrazil jsem ale zase rychle nahoru, taková prudká změna teploty!
Dlouze jsem vydáchl a otřel si vodu z obličeje.
"No nakonec to není tak hrozné. Maličký zatím asi neumí plavat že?"
Návrat nahoru Goto down
Sarah
Duchovník
Sarah

Posts : 54
Join date : 25. 10. 14
Age : 19

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Mar 10, 2015 3:41 pm

„Isteže, a to nehovorím často,“ nasadila taký ten "cool" pohľad a pokývala ukazovákom. Potom sa už stratila vo vode celá. Ledva sa ponoriola, už sa musela zase vynoriť, keď si matne všimla tyrkysového telíčka. Nedá pokoj! „Fuj, chceš ma utopiť?“ utrela si oči, vlasy si hodila do zadu, no i tak sa nezbavila otravných kvapiek. Keďže boli vo veľkej hĺbke, Kan začal nevládať a keby si toho nebola Sarah všimla a neodviedla ho späť k brehu, bol by pod vodou. Potom sa vrátila k Jamesovi.
„Zatiaľ nie, ale nezaručíš mi, že raz ich neprehryzne, však?“ nadvihla obočie a lišiacky sa usmiala. Zľakla sa, keď sa rázom ponorio do vody. „Prvé kroky sú vždy najhoršie,“ uškrnula sa a z nosa si odfúkla kvapku, ktorá sa už už chystala spadnúť vplyvom gravitácie do vody.
„No, ako si si mohol všimnúť, plávať zrejme vie, ale nie nadlho, takú výdrž zatiaľ nemá. Ale tiež som mysella, ze to nedokáže,“ mykla hlavou k nemu. Keď už vie hovoriť, mohol by si vybrať meno!
Návrat nahoru Goto down
http://santiago.slovakforum.net
James_Stanson

James_Stanson

Posts : 80
Join date : 17. 02. 15

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Mar 10, 2015 3:56 pm

"Tak v tom případě jsem velice poctěn," usměji se a to už odkapávali kapičky vody z mého obličeje a vlasů do vody. Kdyby svítilo sluníčko, patrně by se leskly, nebo by tvořili duhové barvy. No a nebo taky ne, takovou zářivou pleť nemám že? To si spíš dokáži představit na nějakém drakovi, třeba na té perleťové.

Zasměji se nahlas.
"Jednou je prokousne, ale to už bude starší a kdyby to udělal, vezme to i s kusem masa řekl bych," usměji se. "A to by jistě neudělal..."
Zadívám se ke břehu a to se už maličký vypravil za námi. Jenže jak se dostal na hloubku, začali mu docházet síly a tak ho Sarah popadla a dopomohla mu se dostat zase zpět ke břehu, načež se zase vrátí za mnou. A já jsem si nemohl odpustit dlouhý, ale nenápadný pohled na tvoje tělo jen v plavkách... No Jamesi, nech si zajít chuť...
"To jo, ale snaží se maličký... Vidíš, jak se vůbec jmenuje? To jsem nějak přeslechl," optám se ještě a zapadnu do vody až po bradu. Nejradši bych si to dal na druhou stranu a zpět, ale mám tu teď společnost a to přeci může počkat ne?
Návrat nahoru Goto down
Sarah
Duchovník
Sarah

Posts : 54
Join date : 25. 10. 14
Age : 19

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Mar 10, 2015 4:14 pm

Nad jeho odpoveďou len pokrútila s úsmevom hlavou a popadla vlasy do jedného hrubého prameňa, aby ich mohla zbaviť čo najväčšieho množstva vody.

„Fuj, v to dúfam, že by ro neurobil.“ po chrbte jej sťa by dlhý had prešiel mráz. Len pri pomyslení na to sa jej otáčal žalúdok. Venovala drakovi zamračený pohľad. Snáď toho nie je schopný. A on sa díval na nich, hľadajúc spôsob, akým zájsť za nimi. Vôbec sa mu nepáčilo medzi toľkými ľuďmi. Prečo ho len Sarah nechala samého? Keby vedel, že mu takto bude strpčovať život, snáď by ostal ešte chvíľu vo vajíčku, kým by neprišla zima. Potom by si hodoval pekne v tepľúčku doma a nikde by nemuseli chodiť. Nie že by bol lenivý.
„Áno. Aj snaha sa cení. A neviem, ešte si ho nevybral, možno mu doma pomôžem,“ Ale to nebude tak skoro, nemohla si nevšimnúť, že si ju James prezrel, ale tvárila sa, že si nič nevšimla a zahryzla si do pery, aby sa vyhla poznámke k jeho pohľadu. Zaliezla si to pekne k Jamesovi do vody až po bradu, páč jej tiež začínala byť zima.
„Dáme si jedno kolo na rozohriatie? Zrejme ťa tiež neoblieva teplo,“ zasmiala sa a nečakala na odpoveď, rovno sa vrhla plávať kraula a obzrela sa vyzývavým pohľadom za Jamesom; vyzývala ho tak k pretekom, kto tam bude prvý.
A dráčik sa už pustil behom, ako najrýchlejšie len vedel, vedľa jazera tým smerom, akým šla Sarah. Zrazil tak pár ľudí do jazera a pár na zem, čoho si Sarah nevšimla, keďže sa venovala plávaniu a brala to tak, že tam skočili sami.
Návrat nahoru Goto down
http://santiago.slovakforum.net
James_Stanson

James_Stanson

Posts : 80
Join date : 17. 02. 15

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeTue Mar 10, 2015 6:14 pm

"Takoví sadista to snad není," usměji se nad tím komentářem. Nepočítám, že by si ji dráček vybral proto, aby jí mohl okusovat.
"Tak nevybral?" nakloním zvědavě hlavu ke straně a souhlasně přikývnu na to vybírání jména doma. Joooo, na to já nikdy neměl fantasii, na jména...

Ale pak jsi nabídlo jedno kolo podél břehu na rozehřátí a já to odkýval. Rád plavu a tak souhlasně přikývnu, ale to už jsi se vrhla kupředu svým stylem a plaveš jako o závod.
No nelenil jsem a vrhl jsem se za sebou úplně ignorujíc dráčka a své věci na břehu. Soustředil sjem se na plavání a na tebe, abych tě předehnal.
Těžko říct, jestli tě dokážu dostihnout, ale věřím si na výdrž a vytrvalost. Na to vsázím a prostě se tě držím zuby nehty.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin
Poutník

Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeWed Mar 11, 2015 9:04 pm

<<< Jeskyně

Malé dráče se snažilo co nejrychleji projít lesem až k místu, kde by měl být jeho Jezdec. Samozřejmě se to neobešlo bez pár zakoprcnutí, dokud si zvyklo na své tělo, ale pak už to šlo samo. Přece jen ale trvalo, než se prodralo lesem a stanulo u jezera.
Když vyšlo na volnou pláň s vodní plochou, na chvíli se zarazilo. Lidé, kteří byli nejblíže, se otočili směrem k němu a s údivem si to malé stvoření prohlíželi. I ostatní se otáčely, když si to malé dráče začalo rázovat pomezi lidi hned, jak se rozkukalo a zorientovalo. Bylo vidět, že mělo pevně daný cíl, ke kterému zanedlouho přišlo a pohlédlo na něj svými zelenými očky z bezpečia brehu jazera.


Naposledy upravil Osud dne Wed Mar 11, 2015 9:28 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Sarah
Duchovník
Sarah

Posts : 54
Join date : 25. 10. 14
Age : 19

Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitimeWed Mar 11, 2015 9:26 pm

„V to dúfam,“ zasmiala sa a pozrela do zeme. Vlastne ju to s Jamesom zbližovali, mali aspoň o čom kecať.
„Nie, ešte nie,“ potvrdila a v jazere urobila rukou vlny.
Keď sa už vrhla do vody, aby si zaplávala, hodlala preteky, ktoré sama navrhla vyhrať. Nedalo jej to ale, keď ju James začal doháňať sa potom sa objavil pred ňou. Snažila sa čo najviac, aby Jamesa znova predbehla. Podarí sa jej to pri takom rýchlom plavcovi?
To už si ale Tyrkysový niekoho všimol. Povedomú farbu šupín, ktorá sa musela vyliahnuť len nedávno. Ale čo tu robil/a? Niekde musel byť jej, či jeho Jazdec. A on sa odhodlal malú sestričku alebo bračeja chrániť pred toľkou spoločnosťou. Podišiel k dráčatku a hrdo vypol po jeho boku hruď aby dal najavo, že ublíži každému, kto sa pokúsi jeho malému súrodencovi ublížiť.
Návrat nahoru Goto down
http://santiago.slovakforum.net
Sponsored content
Jezero    Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jezero    Jezero    I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Jezero
Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: Hra :: Okolí-
Přejdi na: