Dragon Academy
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PříjemLatest imagesHledatRegistracePřihlášení

 

 Jeskyně Theresy

Goto down 
+2
Lee Adams
Poutník
6 posters
AutorZpráva
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeTue Oct 21, 2014 6:14 pm

Tato jeskyně se nachází za roklinou. Vedou do ní další kamenné schody a navrch ještě musíte projít po úzké cestě na okraji propasti. Nic příjemného pro ty, kdo se bojí výšek. Ale ti, kteří mají po ruce draka, se mohou do jeskyně dostat lehce. Prostě přiletí. Vchod do jeskyně se totiž nachází v jedné z mnoha hor. Musí se však obletět a na druhé straně je skalní římsa, na níž může drak se svým jezdcem přistát.

Jeskyní je to několik a ani sama Theresa neví kolik. Vybrala si to místo, protože chtěla dostatek místa, kde by se mohli případně ubytovat další jezdci. Obývá jednu z největších jeskyní, ze které vede chodba do jedné z nejmenších jeskyněk. Tam má něco na způsob koupelny. Ústí tam totiž podzemní pramen a ten jí poskytuje vlastně všechnu vodu, kterou potřebuje. Je teplá, takže se v ní i koupe. Ve stěnách má zabudované poličky, na nichž leží různé šampóny, sprchové gely, pasty na zuby atd. Velká jeskyně připomíná velký obývák - s velkou pohovkou, na které Theresa i spí, s židlí a stolem a hnízdem jejího draka. Nemá tam ale zavedenou elektřinu, proto si musí svítit petrolejkami a svíčkami. Jedna stěna je celá zaskládaná knihami různých žánrů.

Za jednou z knihoven se nachází tajná místnůstka, ve které má Theresa schovaná ukradená vejce. Nachází se tam velká otevřená truhla, v níž je šest velkých sametových polštářů s důlky pro vejce.

První místo: Zde už leží jen dvě poloviny z vejce tygřího oka.

Druhé místo: Na tomhle podstavci je uloženo střední vejce limetkové barvy - zelenožluté. Povrch je lesklý, avšak velmi hrubý.
Ilustračně:

Třetí místo: Nic.

Čtvrté místo: Zde žádné vejce neleží.

Páté místo: Tohle vejce má barvu lososa a je hladké s občasnými trochu tmavšími flíčky a skořápka je trochu měkčí než u normálních vajec.
Ilustračně:

Šesté místo: I tady je prázdno.


NPC Theresa Sinclaire
Dcera Zahrëlise, bývalého vůdce jezdců. Osídlila komplex jeskyní a stvořila si zde svoji základnu. Jejím drakem je kamenný Nysdrai. Zabývá se alchymií a nově také genetikou. Ovšem ne lidskou, nýbrž dračí. Spojila moderní vědu s magií, což jí umožnilo zmutovat dráčata ještě ve vejcích.

NPC John Talbot
Také patřil k jezdcům, avšak jeho nebeská dračice Inndëan nepřežila útok Němců. Přidal se k Therese a pomáhá jí dosáhnout jejích cílů.
Má blonďaté vlasy na krátko ostříhané a temně hnědé, skoro černé oči, což na něm působí velmi zvláštně. Rysy obličeje má ostře řezané a zvlášť pak bradu. Celkově však působí velmi důvěryhodně a také umí velmi dobře manipulovat s lidmi. Lhaní ani jiné ne zrovna čestné počiny mu nedělají sebemenší problémy, a proto si ho Theresa docela cení. Není tajemstvím, že ti dva spolu něco mají. Jen těžko říct, zda je to opravdové a ne jen hrané.


Naposledy upravil Osud dne Thu Mar 19, 2015 7:37 pm, celkově upraveno 6 krát
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Lee Adams

Lee Adams


Posts : 13
Join date : 21. 10. 14
Age : 25

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeFri Oct 24, 2014 9:02 pm

Když se jeho táta vrátil z práce, Lee mu zvesela přenechal domácnost. Vzal si náčrtník, tužku a vydal se k jeskyni. Cesta k ní mu trvala asi dvacet minut, jelikož zvolil pozvolné tempo. Poté, co dorazil na místo, hluboce se nadechl. Cítil příjemný čistý vzduch, který ho naplnil energií a inspirací. Prsty uchopil tužku a začal s ní jezdit po papíru. Po pár čárách se zastavil. Vyčerpaně si povzdechl a promnul oči. Lehl si do měkké a pohodlné trávy, rukou si zakryl obličej, protože mu slunce svítilo přímo na něj. "Nemám rád psy..." Zamulal sám pro sebe. Zívl si a pomalu začal upadat do hlubokéhu spánku...
Návrat nahoru Goto down
http://someone-really-weird-trust-me.tumblr.com/
Theresa

Theresa


Posts : 11
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSat Oct 25, 2014 9:50 am

"Vylíhlo se! Ono se vylíhlo!" rozlehlo se celou jeskyní vesele. Kamennému drakovi jeho ledová očka jen zářila štěstím. Vycítil to totiž a byl si jistý, že Theresa to také cítila. A ještě k tomu se vylíhlo ještě další dráče. To ale Nyse momentálně moc nezajímalo, jelikož hlavní pro něj byl jeho potomek. Konečně se dozví, jak vypadá a jaká je. Tetelil se štěstím. "Klídek, Nysi, víš, že se tam vracet nechci. Už nikdy," zamumlala Theresa a vzhlédla od knihy. Seděla na gauči a propalovala svého milovaného pohledem. "Ale musíš! Musíš poznat toho, pro koho se to moje malé dráčátko rozhodlo!" přesvědčoval ji prosebně a otřel se o ni čumákem. Víš, jak je to pro mě důležité, promluvil už jen myšlenkami. Jezdkyně krátce přikývla a podrbala ho pod krkem, i když věděla, že to to velké dračisko skoro neucítí. "Výjimečně, nemysli si, že budeme pokaždé lézt dolů, když se vylíhne dráče," rezignovala nakonec s povzdechem. "Ale měli bychom, pokud chceš svůj plán uskutečnit," odvětil Nysrai. "Ten uskutečníme i tak. Víš, že tam dole je můj špeh, ten se o to postará. Teď už se mu pravděpodobně podařilo někoho najít..." ujistila ho a pousmála se. Měla to všechno promyšlené a už se těšila na výsledek. Nys to popravdě příliš neschvaloval, ale věděl, že to Theresa dělá pro dobrou věc. "Co kdyby se ale vylíhlo?" zeptal se tiše. "Tak se vylíhne, no a? Pokud se všechno podaří, vadit to nebude. Však víš - to dráče je s největší pravděpodobností poškozené, ne-li mrtvé," odvětila s mávnutím rukou. Tím si vysloužila tlumené zavrčení. "Jak můžeš o tom nevinném tvorečkovi mluvit tak bezcitně?!" zasyčel rozzlobeně. "Klid, klid, já nemůžu za to, že to tak je. Navíc by nepomohlo, kdybych se kvůli tomu trápila. Navíc jsem to nebyla já, kvůli komu spadlo," začala ho okamžitě chlácholit. "Máš pravdu, ale ani tak se mi to nelíbí," zamručel. "Raději už poleť, ale pozor, venku je nějaký kluk, musíme být zticha a vyletět vysoko, aby si nás nevšiml," upozornila Nyse a začala na něho přivazovat sedlo. Bez něj by si poškrábala stehna, břicho i ruce. Zapnula všechny řemínky a vyhoupla se nahoru. Nysrai prošel chodbou až na rampu vzadu v hoře a vzlétl do oblak. Vyletěl vysoko, kde proudily studené proudy vzduchu, takže se Theresa musela zahřát jednoduchým tepelným kouzlem. Zakroužili nad lesem stále skryti v oblacích a poté se střemhlav spustilo dolů, aby je nikdo nestačil zpozorovat.
Návrat nahoru Goto down
Lee Adams

Lee Adams


Posts : 13
Join date : 21. 10. 14
Age : 25

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeFri Nov 14, 2014 7:56 pm

(....Spal víc jak týden, takže.... dejme tomu, že to udělal už ten den, co si šel lehnout ._. )

Leeho probudil chlad a jeho vlastní drkotání zubů. Pomalu se zvedl, aby se posadil. Zívl si a podíval se na hodinky.... Uběhly skoro 2 hodiny od doby, co nachvíli přimouřil oči.
Něco ho polechtalo na noze. Podíval se, co ho šimrá. Když konečně svým rozespalým mozkem pochopil, že po něm lezou mravenci, lekl se a zařval. Setřepal je a bleskurychle běžel z onoho místa...
Návrat nahoru Goto down
http://someone-really-weird-trust-me.tumblr.com/
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSat Nov 22, 2014 8:58 pm

Ťuk, ťuk. To nějaké dráče zaťukalo na svou skořápku v tajné místnosti za knihovnou. A po jednom z vajec se rozeběhla prasklina. Malinká a skoro nešla vidět. Ale byla tam.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSat Nov 22, 2014 9:53 pm

Další tichounké praskání. Praskliny se rozeběhly po celém vejci a skořápky začaly opadávat. Načež odhalily dráče. Mramorově šedé, mělo víc ostnů a krk mu obrůstala srst. Ano, srst. Nebo lépe řečeno černá hříva, jakou mají lvi. A na ocasu mělo zase černou štětku jako lvi. Jeho oči byly tmavě šedé. Jinak mělo normální šupiny, po kterých se rozbíhaly nepatrné tmavé linie, jakoby praskliny. Sebevědomě seskočilo z truhly a věnoval poslední pohled svým sourozencům ve vejcích. Odfrklo si a vyžádalo si výstup z místnosti. Theresa ho nechala vyjít ven před jeskyni, kde si mělo počkat na svého jezdce. Dráče se trochu posmutněle zadívalo směrem k městu a lesu. Tam někde byl jeho jezdec.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Theodor

Theodor


Posts : 37
Join date : 17. 11. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSat Nov 22, 2014 10:24 pm

<<< Jeskyně

Teddy běžel. Nebo se o to pokoušel(čtěte šel, občas se zastavil, opět šel, běžel, zastavil se a tak pořád dokola). Dneska se ho vážně někdo snažil zabít. Vážně. Tolik toho nenaběhl ani v práci a to už je co říci. Vážně. Jenže to nutkání nemizelo, takže prostě musel jít dál a najít toho kdo za to může. Poprvé už to zjistil, ale proč se to stalo i podruhé? Vždyť tentokrát žádnou další jeskyni neviděl, ani žádného muže, prostě nic. Jen ten pocit. Pocit, že když tam nepůjde, že zemře žalem. To je to o čem mluvila Ambra.. Napadne ho v jednu chvíli, a proto se zastaví. Co když.. Ne to není možné, tentokrát už jen jde, protože se jistým způsobem bojí co by to mohl najít. Klídek Teddíku, klídek. Jenže uklidnit se nemohl. Zvláště ne potom co dorazil k další jeskyni.. A ono to tam doopravdy bylo. Tedy ne to. Byl to drak. Počkat. Drak se srstí? "Ne," vyjekne omylem na hlas a dřív než by si kdo mohl pomyslet padne k zemi. Ne mrtvý(naštěstí), prostě omdlel. Moc zážitků na jeden den, no.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSat Nov 22, 2014 10:48 pm

Dráče se na něho udiveně zadívalo. Co to s ním je? Neměl by být rád, že je jezdec? Dráče bylo dokonale zmatené. Avšak došlo až k Teddymu a olízlo mu tvář. A trošku štíplo do brady, doufajíc, že se probere. Pokud ne, přitulilo se k němu a čekalo.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Theodor

Theodor


Posts : 37
Join date : 17. 11. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSun Nov 23, 2014 8:44 am

Teddík ležel(to dává smysl, že?) a nevypadalo to, že by se měl v nejbližší době probrat. Tedy dokud ho dráče neštíplo, protože olíznutí ještě necítil. Jakmile uvidí, že je ochlupené kuře.. Tedy dráče u něj, odstrčí ho od sebe a rychle si stoupne na nohy. Tak jo, klídek Theo, ty něco vymyslíš! Uklidňuje sám sebe v duchu a začne přemítat co by tak mohl udělat či říci. Tak jo.. Už to mám. "Kšá," a nebo taky ne. Rukama si přitom začne očisťovat obličej od dračích slin(jak nechutné!). "Ehm.. Chtěl jsem říci. Ahoj? Asi," zabručí ještě rychle, aby ho náhodou nějak dráče nepokousalo. Což bylo dost pravděpodobné. Ale něco na tom malém dráčkovi bylo divné. Chlad.. Ano. Cítil z něj chlad.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSun Nov 23, 2014 8:54 am

Dráče se na něho podívalo poněkud ublíženě. Prý kšá! Odfrklo si a zvedlo se do sedu. Upřelo tmavě šedá očka na Teddyho a čekalo. Těžko říct na co, ale možná na to, až se Teddy uklidní a přijme ho za svého.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Theodor

Theodor


Posts : 37
Join date : 17. 11. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeSun Nov 23, 2014 12:21 pm

Dobře Teddí to chce klid. Výborně. Jsi klidný. Ještě nádech a výdech, ták je to dobře. Bude to v pohodě. Okřikne sám sebe už poněkolikáté v duchu. Chvíli to vypadá, že sebou opět sekne(což možná bude dělat často), ale naštěstí se včas opře zády o strom. Jsem zvědavý co na to řekne Ambra. To mi připomíná, že si o tom všem budu muset všechno zjistit. Draci a srst? Vypadá skoro jako lví. A ten ocas! "Jdeme Chlupe!" Zavelí o chvíli později, protože déšť byl neúprosný a hlavně Teddy chtěl být co nejdříve doma. Vyrovnat se s tím vším a tak. A taky měl hlad. A dráče taky. To teď k němu vyslalo takové pocity, že se mu to oslovení nelíbilo. Ale Teddy na to nedbal, jednoduše se otočil a vydal se odsud pryč, ať už se chlupáček malý vydal za ním nebo ne.
>> Pryč. Společně s malý Chlupem
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeMon Nov 24, 2014 9:04 pm

Bronzové dráče, které se svým vzhledem podobalo spíše na gryfa než na draka, truchlilo. Její jezdec byl v nedohlednu. A ono si ho neumělo přivolat. Ale teď už se rozhodlo, že to musí zvládnout. Vždyť bylo venku ze skořápky tak dlouho! A přesto nemohlo růst, když bylo bez jezdce... Nysdrai ležel s ním a konejšil ho, ale to bylo všechno, co mohl udělat, když se vrátil ze svého výletu. "No tak, zlatíčko, jistě přijde... Teď ještě určitě spí..." chlácholil ho a dýchl na něj obláček teplého vzduchu. Dráče v tu chvíli vyslalo tak silný myšlenkový signál, že to muselo onoho vyvoleného probudit, i kdyby spalo sebehlubším spánkem.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Taraneh
Bojovník
Taraneh


Posts : 17
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeMon Nov 24, 2014 9:55 pm

//Tařin dům

Div že jsem se ve tmě a ještě k tomu v horách na podpatcích nepřizabila. No, ale i tak jsem měla kolena odřené, když jsem o jeden ze schodů zakopla a spadla na kolena. Spokojená jsem z toho zrovna nebyla ale stěžovat si nebylo komu. S otráveným zavrčením jsem proto došla až k jeskyni? Kde bylo to nutkání jít největší. "Sakra zatracená práce." Zakleju a prohlédnu si vchod do jeskyně. Trochu jsem váhala jestli vejít ale nakonec jsem prostě těch několik kroků dovnitř udělala a rozhlédla se po osazenstvu jeskyně jako bych nevěděla co si o tom myslet. "Ehm... Zdravím?" Pozdravím a popotáhnu si modrou kinu, kterou jsem chytla jako první ze své skříně. Krom toho jsme měla vysoké černé kozačky na podpatku a kraťasy ustřižené s černých džínsů. Obojí na sobě mělo řetízky s tím že některé o sebe chřestily když jsem udělala krok.
Návrat nahoru Goto down
Theresa

Theresa


Posts : 11
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeTue Nov 25, 2014 4:23 pm

Vyrušil ji hluk před jeskyní a Nysovo ostražité chování. Došla až k návštěvnici a celou si ji prohlédla - hezky od hlavy až po paty. To se v tomhle vláčela nahoru? Pche, utrousila k Nysovi. Zjevně ano. Ale podívej, jak se tváří - jako kdyby sem šla kvůli něčemu, podotkl udiveně a zvedl hlavu. Sjel tmavovlásku pohledem a odkryl malé dráče v hnízdě. To se zahledělo na Taraneh a očka se mu rozjasnila. Vyslalo k ní šťastné pocity a vyskočilo ven. Zamířilo k ní a těsně u ní se váhavě zastavilo.
Theresa to pozorně sledovala. "Vybralo si tě," prohlásila, jako kdyby to nebylo jasné. "Zůstaneš tu? Měla bys, protože co jiného ti zbývá s dráčetem... Navíc potřebuješ infomace," pronesla pomalu a zkoumavě si ji prohlížela.
Návrat nahoru Goto down
Taraneh
Bojovník
Taraneh


Posts : 17
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeTue Nov 25, 2014 4:59 pm

Divný kamenný okřídlený ještěr, nějaká ženská a malé... co to vlastně mělo být? Trochu byl podobný na ještěra a přitom i na nějakého gryfa. Strašně mi bůh ví proč připomněl Klofana z Harryho Pottra i tenhle míšenec nebyl Hippogryf. Ty šťastné pocity mě ale přiměly se usmát a přidřepnout si ke Klofanovi abych ho pohladila po hlavě a lehce prsty přejela přes peří z čiré zvědavosti jestli je na dotek tak kovové takové jak vypadá ale peří bylo překvapivě normální jako u ptáků jen trochu drsné. Teprve pak zvednu pohled od míšence k té ženě. "Jak to myslíte že si mě Klofan vybral?" Optám se jí a nad její další otázkou a tím že potřebuju informace pokrčím rameny. "Na dráče tedy moc nevypadá. Spíše jako míšenec ptáka a nějaké ještěrky ale fajn. Zatím zůstanu." Přitakám a neodolám tomu abych Klofana lehce nezatahala za zahnutý růžek. Připomínal trochu i nějakého Gargoyla.
Návrat nahoru Goto down
Theresa

Theresa


Posts : 11
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeWed Nov 26, 2014 6:29 pm

Nad tou přezdívkou Klofan Theresa povytáhla lehce obočí. Ne že by neznala ten novodobý hit Harryho Pottera a hipogryfa v něm, ale tohle pojmenování jí nepřišlo zrovna hodící se. Vždyť vypadal spíš jako gryf a ne hipogryf. "Tak, jak to říkám. Vybral si tě jako svou jezdkyni. Patříš mu a on zase tobě," pokusila se to vysvětlit. "To byl také účel," přikývla s náznakem úšklebku a podívala se na Johna, který mezitím přišel ze své jeskyně. "Vysvětlím ti to," prohlásila a pokynula jí k pohovce. A dala se do vysvětlování. Nejdřív takové ty obecné věci o jezdcích a pak zašla i do detailů jejich historie. A poté i něco málo o sobě a Johnovi. Třeba to, že se jim podařilo zmutovat dráčata ještě ve vejcích. Ale neprozradila jak ani proč. Jen takové obecné informace, které znal i Zahrëlis a Denny. "Nějaké otázky?"
Návrat nahoru Goto down
Taraneh
Bojovník
Taraneh


Posts : 17
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeThu Nov 27, 2014 4:07 pm

Protočím očima nad jejími slovy. To byl taky účel. Zopakuju si po ní otráveně v myšlenkách ale nechám si to raději pro sebe a prohlédnu si příchozího muže. Na pokyn se přesunu k pohovce na kterou si sednu a Klofan vyskočí ke mě nahoru aby mi hlavu položil do klína spolu s předními tlapami, kterými si hlavu podepřel. Dobře jsem pak poslouchala její slova a přitom konečky prstů přejížděla Klofanovi po chocholce na hlavě. Otázek jsme několik měla ale rozhodnu se zatím říct tu co mi nejvíce vrtala hlavou. "Nechápu nač by chtěl někdo mutovat draky. Drak už tak ve své normální forma je přece vrcholný predátor nebo snad ne?" Optám se Theresy a podívám se na Klofana, který měl spokojeně přivřené oči a vysílal ke mě pocity spokojenosti nad tím že jsem stále nepřestávala přejíždět prsty po jeho peří. Bylo to roztomilé stvoření.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeMon Mar 16, 2015 2:44 pm

Zničehonic se hned dvě vajíčka roztřásla a rozhoupala, jako kdyby snad chtěla spadnout. Ale díky magické ochraně to nebylo možné. Jenže která dvě to byla? A vylíhnou se vůbec?
Theresa právě prováděla pokus na dalším vajíčku. To John jí ho donesl. Nepatřilo totiž drakům, ale jejich pěedchůdcům, které Denny sledovala v horách. Tu samičku, kterou jí donesla, oplodnila Nysdraiovým DNA a snesla jí opravdu pozoruhodné vejce.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeWed Mar 18, 2015 5:31 pm

Po jednom z vajec se rozběhla síť prasklin. Vypadala jako blesk, který se snáší od vecholu vejce směrem dolů, kde se větví a rozbíhá do všech stran. Ani skořápečka však neodpadla a dráčeti se nějak ven nechtělo.
Theresa mezitím dokončila experiment. Naposledy se na vejce podívala a zvedla proti světlu, načež ho uložila k ostatním.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Poutník
Admin
Poutník


Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeThu Mar 19, 2015 4:18 pm

Zničehonic ono vejce puklo. Rozlepilo se na dvě poloviny a místo vajíčka v truhle sedělo malé pomuchlané dráče. Překvapeně mžouralo kolem sebe a jakmile zaregistrovalo své společníky ještě ve vejcích, zbystřilo a dalo se do jejich zkoumání. Limetkové vejce nechalo bez povšimnutí a do lososového lehce dloublo pařátkem. Jenže jaká to hrůza, ono bylo měkké! Nebo, relativně měkké. Znechuceně si odfrklo a se zájmem se zadívalo na temně modré, v němž i částečně spatřilo svůj odraz. Trochu se leklo sebe samotného, ale pak mu to došlo. Očichalo ho a jelikož se mu moc líbilo, přeskočilo k němu a vytlačilo ho s truhly na zem. Vejce dopadlo na zem a vydalo čistý zvonivý tón. Kdyby byla Theresa, John nebo Nysdrai v jeskyni, slyšeli by ho a zabránili by tomu, jenže oni tam nebyli. A tak se malé dráče nápadně podobné malému tygrovi vydalo se svým "sourozencem" ven. Kutálelo ho před sebou a šlo na vlastní pěst hledat svého jezdce.
Návrat nahoru Goto down
https://dragon-academy.forumczech.com
Edward Sinclair

Edward Sinclair


Posts : 54
Join date : 24. 02. 15

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeTue Mar 24, 2015 12:39 pm

Hned druhého dne ráno se Eddie vydal zpátky do hor, aby odhalil tajemství nalezených dračích vajec a dvou podivných dráčat, z nichž přinejmenším jedno málem draka vůbec nepřipomínalo. A bylo to právě zmíněné dráče, které proti brzkému rannímu vstávání hlasitě protestovalo a několikrát se pokusilo svého Jezdce kousnout, než ho Eddie konečně sklepal z polštáře.
"Nech mě tady a běž sám," mrmlala dračice, zatímco se pokoušela vylézt zpátky na polštář.
"Tebe snad nezajímá, odkud ses vzala?"
"Z vejce, díky pěkně," odbyla ho dračice. Nakonec se ale přece jen nechala nalákat na misku kuřecích jater, které včera musel Eddie ještě koupit a přes noc je nechal rozmrazit. Ostatně, masa nakoupil rovnou do zásoby, protože tušil, že živení dalšího hladového krku se teď nějakou dobu nevyhne. Bylo to zajímavé, ale se svým osudem se smířil podstatně snáz než Nayara.
Nebo to tak aspoň na první pohled vypadalo.
Pokud včerejšek začal závratěmi a bolestmi hlavy, které způsobil Zahrëlis svým voláním, dnešek nebyl výhledově o moc lepší. Už zase se Eddieho myšlenky začínaly stáčet převážně jen jedním směrem a ani tělesně mu nebylo nejlépe. Třes rukou se do jisté míry vrátil, stejně jako studený pot a pocity nevolnosti. Naštěstí se nezdálo, že by si modrá dračice něčeho všimla, a Eddie za to byl rád. Píchat si cokoli do žíly před jejíma očima mu přišlo jaksi..., nesprávné, nepatřičné. Ještě víc než obvykle.
Dřív nebo později stejně budeš muset, ozval se ten protivný hlas v Eddieho hlavě, který včera naštěstí mlčel - ale nezmizel, toho si byl Edward vědom. A jak to tak vidím, bude to spíš dřív, že? Dnes večer, pokud se chceš zítra ještě postavit na nohy.
K tomu neměl Eddie co dodat - věděl, že je to pravda.
Cesta do rokliny nebyla nijak dlouhá, ale s dračicí se o dost protáhla. Malá dračí slečna musela všechno vidět, všechno prozkoumat; tu zajímavý kamínek, tu lezoucího brouka nebo uschlý list. Pořád někam odbočovala a Eddie na ni musel čekat; pak se zas nechala pár kroků nést, protože ji krátké nožky bolely, ale to jí vydrželo přesně jen do okamžiku, než na zemi spatřila nějakou další zajímavost.
Sama roklina pak mnoho odpovědí nepřinášela. Jinými slovy byl Eddie nucen zamířit po svahu výš, do míst, odkud tygří dráče nejspíš přikutálelo svého modrého sourozence ve vejci. Přitom se rozhlížel málem stejně důkladně jako předtím dračice.
Teprve na druhém konci rokle však Edward narazil na něco zajímavého - kamenné schodiště vytesané do skály.
"Že bychom konečně natrefili na něco užitečného?" otázal se učitel tiše sám sebe a vysadil si dračici za krk, kde byla ve větším bezpečí. Sám se pak vydal na nelehký a nijak příjemný výstup. Nejprve po kamenných schodech, po kterých ho čekala ještě užší římsa podél skály. Nejednou při tom výstupu Edwarda napadlo, zda by nebylo mnohem snazší řekněme letět na drakovi - a zda bude modrá dračice vůbec kdy nějakého letu schopna. Vzhledem k tomu, že jí chyběla křídla, o tom bylo lze úspěšně pochybovat.
Konečně římsa skončila černým otvorem kamsi do skály. Našli jeskyni - nebo možná celý komplex jeskyní, protože zadní stěna tonula kdesi ve tmě a mohla se táhnout klidně až do samého srdce hory. Na prahu jeskyně však Eddie zaváhal a cítil, jak dračice za jeho krkem rovněž strnula a zabořila mu drápky do ramene. Žluté oči jí zářily.
"Jeskyně, do které vedou schody - to je přinejmenším zvláštní," sdělil Eddie dráčkovi šeptem a odkašlal si, načež nepříliš hlasitě zavolal do útrob jeskyně: "Je tu někdo?!"
Návrat nahoru Goto down
Theresa

Theresa


Posts : 11
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeWed Mar 25, 2015 5:06 pm

Theresa zamyšleně seděla v jednom z křesel, které se v jeskyni nacházely. Včera se vylíhlo dráče z toho tygřího vejce a její pokusné vejce zmizelo. Že by ho vzal ten, co si sem přišel pro to tygří dráče? Ale proč by bal jen to jedno? To by už pak ukradl rovnou všechny, ne? Naštvaně práskla pěstí do opěradla křesla. Ta nevědomost ji víc než jen štvala. Rada by věděla, co se stalo s tím vejcem, které bylo zřejmě jeden z jejích nejlepších úlovků a jak asi vypadá to tygří dráče. To byl také jeden z jejích nejzajímavějších genetických úprav. Frustrovaně si povzdechla a protřela si čelo. V tom se však jeskyní rozlehl něčí hlas, který jí byl neznámý. Zvedla hlavu a zamračila se. Že by nějaký zbloudilec? Mnoho jich nebývá, ale sem tam sem někdo náhodně zabloudí. Postavila se a zamířila si to k východu z jeskyně.
Svraštila obočí, když tam skutečně někoho uviděla. "Zabloudil jsi?" ozvala se posměšně a prohlédla si muže pohrdavým pohledem. V tom však její zrak upoutal tvor stočený kolem mužova krku. Byl tmavomodří, hadovitý a nápadně se při tom podobal jako barvě vejce, tak i tomu předkovi draků, kterého se jim tehdy podařilo chytit. Že by to byl ...? podivila se v duchu, ale na povrchu samozřejmě žádný šok nebo překvapení nedala znát. "Kde jste se našli?" položila bez okolků první otázku a chladně se pozřela muži do očí.
Návrat nahoru Goto down
Edward Sinclair

Edward Sinclair


Posts : 54
Join date : 24. 02. 15

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeWed Mar 25, 2015 8:37 pm

Eddie napůl neočekával, že by mu vůbec někdo odpověděl - nakonec, byla to jen obyčejně vypadající jeskyně - a o to větší bylo jeho překvapení, když se z hloubi jeskyně skutečně ozval čísi hlas. Znělo to jako dívka či mladá žena a právě mladá žena se za několik okamžiků vynořila na světlo. Sjela Eddieho pohledem, který vyjadřoval jednoznačné pohrdání, a se zjevným zájmem si prohlédla dračici obtočenou kolem krku svého Jezdce. Ta ženě pohled bez zaváhání oplácela.
Přímost, s jakou mladá žena položila svou otázku, Eddieho lehce zaskočila, ale možná byl tenhle přístup lepší. Proč chodit kolem horké kaše, když tu o dracích a jiných divných věcech zřejmě najednou věděli všichni.
"Dovolte, ale zdvořilost je nejprve se představit; jmenuji se Edward Sinclair a tahle princezna prozatím nemá jméno." Ta připomínka se dračici zřejmě nelíbila, neklidně se zavrtěla, ale Eddie si jí pramálo všímal. Díval se na ženu stejně chladně jako ona na něho, v tomto směru si s ní rozhodně nijak nezadal.
"Našli, pokud se to tak dá říct, jsme se včera v rokli nedaleko odtud. Musím říct, že takové..., setkání vyvolá mnoho otázek. Proto jsem dnes přišel sem - hledat odpovědi."
Stejně jako Eddie, ani modrá dračice si nebyla jistá, zda se jí ta žena zamlouvá. Probodávala ji pohledem ostře žlutých očí a prozatím neřekla jediného slova; velice dobře si uvědomovala, že spolu se vzhledem ji i mluvení činí ne tak docela obyčejnou a prozatím se rozhodla tento fakt zatajit.
Návrat nahoru Goto down
Theresa

Theresa


Posts : 11
Join date : 25. 10. 14

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeThu Mar 26, 2015 3:53 pm

Stále si toho muže, který se nakonec představil jako Edward Sinclair, měřila s dávkou pohŕdavosti. Tak Sinclair, odfrkla si v duchu. Jaká "příjemná" shoda náhod, že se jejich jména ztotožňují. On ale rozhodně nebyl někdo, kdo by patřil do nějakého jejich příbuzenstva. To by určitě věděla. Jednalo se jen o nějakou hloupou náhodu. Na chvíli pohledem sklouzla k drakovi obtočenému kolem jeho krku, než zrak přenesla zpět na Edův obličej. "Theresa Sinclair," představila se na oplátku ona. Nějaké to vychování měla a v tomto případě byli oba Jezdci, takže víceméně rovnocenní. Ji nad něj povyšovali jen roky a zkušenosti.
Důkladně si ho prohlédla ještě jednou, než svůj postoj uvolnila a i její pohled ztratil tu pohŕdlivost a chladnost. Stal se o něco vlídnější, ale i tak byl stále...tvrdší. Více už však smířit nejde, u ní ne. "Jaké odpovědi?" zeptala se. Nechá ho, ať se ptá první a pak se bude ptát ona. Vždyť, něco za něco, ne?
Návrat nahoru Goto down
Edward Sinclair

Edward Sinclair


Posts : 54
Join date : 24. 02. 15

Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitimeThu Mar 26, 2015 9:05 pm

Když se mladá žena rovněž představila, stroze a chladně, Eddie povytáhl obočí. Tak stejné příjmení, hm? To byl rozhodně zvláštní, ale Edward to nijak nekomentoval.
"Tak například by mě zajímalo, jak se dračí vejce ocitlo kdesi v rokli málem uprostřed hor - náhodou jsem toho samého dne nějaká vejce viděl a do rokle měla poměrně daleko. Taky mi připadá každopádně velmi zvláštní, jaké dráče se z toho vejce vylíhlo. A v neposlední řadě, co dělá mladá dáma jako vy v jeskyni kdesi vysoko na skále. Pochybuji, že jste se sem vydala pátrat po stejných odpovědích, jako já."
Na chvíli se zdálo, že se žena trochu uvolnila, ale Eddie ani na okamžik nepropadl dojmu, že by ztratila třeba jen zlomek ze svojí ostražitosti. A pokud mu náhodou odpoví - a on o tom směle pochyboval - rozhodně to nebude jen tak. On sám ale také nepolevoval v pozornosti.
Ostatně, nebyl sám. Modrá dračice výjimečně neprotestovala, když se její Jezdec zmínil o jejím nezvyklém vzhledu, ale dál probodávala Theresu pohledem ostrým jako dvě zářivé jehly. Pro kohokoli jiného by ten pohled byl docela jistě znervózňující, sálala z něj daleko větší inteligence, než jakou by člověk očekával od dvoudenního dráčete - a ta by na klidu rozhodně nikomu nepřidala.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content





Jeskyně Theresy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně Theresy   Jeskyně Theresy I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Jeskyně Theresy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-
» Jeskyně, místnost s vejci

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: Hra :: Hory-
Přejdi na: