PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 

Jeskyně, místnost s vejci

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorZpráva
James_Stanson

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Feb 20, 2015 4:40 pm

Přikývl jsem na varování, jakože rozumím. Tady byla ta vejce schovaná před ostatními a pokud jsem to pochopil dobře, tak o téhle jeskyni ví jen velice málo lidí. Ti, které si ten chlápek zavolá.
Potom už jsem neváhal a zase se zhypnotizovaným pohledem zadíval na vajíčko a pomalu položil všech pět prstů pravé ruky na vejce.
Ano, vážně příjemně hřálo a vydávalo teplo. Bylo jasně znát, že je živé.
Po malé chvilce jsem ale prsty přejel po jeho skořápce a zase ruku odtáhl dál.
"Jsou vážně nádherná..."
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Bianca

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Feb 20, 2015 4:42 pm

Běhala po lese, i v takovém vedru měla plno energie. Navíc to, že nemusí do školy jí naprosto vyhovuje. I když jí částečně mrzí, že pro ní nemá pan Zahrëlis, více práce. Dozvěděla se, ale důležitou věc. A to tu že jsou nové vajíčka, takže se konečně zase zabaví. Doběhne až ke zmiňované jeskyni, bez váhání vstoupí dovnitř a dorazí k duchovi "Přišla jsem pane"kývne mu na pozdrav a uctivě se ukloní. Zarazí se když si všimne cizí osoby v jeskyni, chtěl se dotýkat očividně vajec"Kdo je to?"zeptá se jej klidným hlasem a dotyčného si pořádně prohlédne.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Feb 20, 2015 4:49 pm

Sledoval Jamese, jak se uchvácený vejci a mezitím přišla Bianca. Kývl na ni a pousmál se. "Nový adept na jezdce. Dovedl ho jsem. Zdá se ale, že ještě žádné vejce není rozhodnuté. Anebo si ho chce jen prověřit," vysvětlil. "Něco nového venku?" zeptal se na oplátku on a zamyšleně se podíval ke vchodu do jeskyně. "Vylíhlo se tyrkysové vejce, bratr Lyässy a Nëfernay. Mohla bys prosím tě dojít do města a přivést sem Jaciána i s jeho Ocelkou?" požádal ji. "Měli by být v parku, pokud se mezitím nepřemístili," dodal informativně. Věděl to díky Jamesovi, kterého si zavolal.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-academy.forumczech.com
James_Stanson

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Feb 20, 2015 4:59 pm

Stále jsem tam postával a sledoval vejce, když mne vyrušili kroky.
Ohlédl jsem se a zahlédl dívku, která zdálo se spěchala a začala mluvit s tím mužem, zprvu mne naprosto ignorujíc. Vypadalo to, že se velmi dobře znají a to oslovení pane mělo taky do sebe.
Nevyrušoval jsem je z rozhovoru, až když přišla otázka k mé osobě jsem se rozhodl vyjádřit.
"James, zdravím," povím směrem k dívce a pokynu hlavou na pozdrav.
Jo jo, jestli nestihli utéct, tak jsou stále v parku, pomyslím si pro sebe. Nebylo nutné to potvrzovat, ten muž zjevně věděl...
Návrat nahoru Goto down
Bianca

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Feb 20, 2015 5:18 pm

"Další jezdec? Nezdá se ti, že jich je nějak moc. Mě se vůbec nelíbí" poznamená na jeho slova a s kývnutím hlavy si znovu onoho, muže prohlédne. Nelíbil se jí, tak nějak jí něčím přišel starý."Nic nového, tedy u mně ne."odpoví mu jednoduše a zářivě se usměje. Dnes na sobě měla bílé legíny a tuniku modré barvy dlouhou těsně nad kolena. "Jacián a Ocelka? Já nevím, právě jsem přišla a zase odejít se mi nechce. Přišla jsem okouknout nové zlatíčka"oči jí září štěstím, přistoupí k podstavcům a začne hladit to další vejce, které patřilo Nysdraiovi. Kývne na pozdrav tomu muži."Jsem Bianca, pomáhám se starat o dračí vejce, většinou"představí se mu, sedne si na zem do tureckého sedu, pozoruje je ze země svýma velkýma očima.
Návrat nahoru Goto down
James_Stanson

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Feb 20, 2015 5:27 pm

Halo, já jsem tady... tak teď chápu, jak se asi cítila Lyässa, když jsem o ní mluvil jako o Fata-morganě.
Hmmm, prej se jí nelíbíš Jamesi. Ale tak, nemůžeš se líbit všem ženskejm na světě no ne? Pomyslím si a zakončím si to sám pro sebe v hlavě tak nějak vtipně.
Na její představení jsem tedy jen pokývl hlavou a moc nijak to neřešil. Ono nebylo ani co řešit, já jsem tu ten cizí že...
"Já pro ně když tak můžu dojít," navrhnu a zadívá mse na ty dva.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Feb 21, 2015 9:35 am

Trochu se na Biancu zamračil. "Nemusí se ti zamlouvat, ale mně se zamlouvá a doufal jsem, že i některému z vajec by mohl," prohlásil a povytáhl obočí nad tím, jak si sedla na zem. Načež si povzdechl a zahleděl se na Jamese, který se nabídl. "Děkuji," odvětil a usmál se na něho. "Nezoufej, že si tě žádné vejce nevybralo, není všem dnům konec. A tohle nejsou všechna vejce, která se na zemi nacházejí," povzbudil ho, kdyby byl náhodou James zklamaný.
Návrat nahoru Goto down
Sarah
Duchovník

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Feb 21, 2015 10:04 am

Sarah bola najprv trocha zmätená a stále bola trochu mimo z toho, že po jej boku stojí drak. Metaforicky, samozrejme. Maličký dráčik totiž ostal v jej náručí a trochu divne sa díval po okolí. Ani jeden z nich nevenoval pozornosť drakovi a jazdkyni, ktorá sa vytratila, a keďže ona vysvetliť nič nemohla, nakoniec sa toho ujal ten duch...vážne duch? Ani po tých slovách nebola celkom vo svojej koži, nechcela, aby jej do hlavy liezla táto tyrkysová guľa. Prečo ju ešte vôbec drží? Alebo jeho? Áno, zrejme jeho.
Mávla jednou rukou, ale dráča nepustila. Hoci nebola najradšej, že sa teraz musí starať o draka, bol malý a nemohla ho tu nechať. Nemohla ho nechať s nimi. Po chvíli navyše prišiel nejaký mladík, potom ešte aj nejaké dievča a Sarah mala dosť.
„Musím to vstrebať,“ riekla a s týmito slovami opustila jaskyňu s neznámym cieľom. Ostatných si nevšímala, nepozdravila, jednoducho odišla.
>>>Mýtina
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://santiago.slovakforum.net
James_Stanson

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Feb 21, 2015 9:42 pm

Tomu pánovi se zamlouváš, boduješ Jamesi!
Na poděkování jsem kývl hlavou a když se mne pokusil povzbudit, jen jsem se usmál.
"Ještě před hodinou jsem nevěděl, že draci existují. A teď jsem tady v jeskyni schované před zraky většiny obyvatelstva a prohlížím si dračí vejce. Jsou krásná a to my stačí," podotknu a pak si ještě všimnu dívky, která se s dráčkem v náručí zrovna chystala odejít. Ani jsem si jí nevšiml já blbec.
Pokynul jsem jí tedy na pozdrav a nechal jí jít ve svých stopách, já mám mezitím něco na práci.
"Dojdu pro Jaciána a Lyü, snad se ještě nevytratili," povím a pokud my to bude odsouhlaseno, vyrazím směr park.

>>> Park
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sun Feb 22, 2015 3:00 pm

// Park
S brblající Lyöu v závěsu dojdu až k jeskyni. Měl jsme sto chutí jí říct aby už zavřela tlamu a mlčela ale nehodlal jsem být hrubý ke svému vlastnímu drakovi o to víc že to byla dračice. Byl jsme rád že konečně sama od sebe zmlkla, když jsem vešel do jeskyně a chodbou došel až k podstavcům z vejci. Pohled mi automaticky padl na ně a musel jsem si je prohlédnout. Byla nádherná a kdybych neměl svou Lyü asi bych i uvažoval zda se pro mě jedno někdy vylíhne. Stejně jsem byl ale spokojený se svou Lyöu. Kdo ví jaké by bylo nějaké jiné dráče jenž by si mě vybralo. Možná by bylo horší než Lyä a ta představa mě trochu děsila. Pohled prot raději přesunu na Zahrëlise zatím co Lyä se přesune k vejcím aby si je prohlédla více z blízka. "Potřeboval jste něco že jste pro mě poslal Jamese?" Optám se ho a založím si ruce na hrudi.
Návrat nahoru Goto down
James_Stanson

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sun Feb 22, 2015 4:23 pm

>>> Park

Svižným krokem jsem se vydal zase tou samou cestou přímo do jeskyně. Jacián s Lyöu mají trochu náskok, ale to snad ničemu nevadí. Hold dorazím později, musel jsem si prohlédnout dalšího draka no ne? Jsou krásní a nenechám si ujít, abych si mohl prohlédnout každého z nich.

Když jsem dorazil, prošel jsem zase až dozadu a sestoupil do místnosti s vejci, kde už byla jak Lyässa, tak Jacián, ta dívka, Bianca i Zahrëlis, ten starý muž.
"Trochu jsem se zdržel," povím s úsměvem na tváři a sleduji, jak si Lyä se zájmem prohlíží vejce. Evidentně i draci prostě musí obdivovat tu krásu...
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sun Feb 22, 2015 4:33 pm

Konečně Jacián s Lyöu přišel a duch se k nim ihned otočil. "Ano, potřeboval," přikývl a chvilku uvažoval, jak začít. "Vylíhl se Lyässin a Nëfernayin sourozenec - tentokrát samec. Za svého jezdce, nebo spíš jezdkyni, si vybral jednu dívku, Sarah. Pořádně nevím, co je zač, hned odtud zmizela a ani nepodala odpověď o svém rozhodnutí, co bude dělat dál. A to mě přirozeně znepokojuje. Je docela možné, že teď už ji našla Theresa s Nydraiem a že ji přemlouvají, aby se k nim přidala," začal vysvětlovat, aby byli oba dva z ocelové dvojice informovaní. "Chtěl bych, abys zkusit později zjistit, jak se rozhodla a případně ji ochránit před špatným rozhodnutím. Možná je Nysdrai otec jejího draka, ale nemusí se proto přidat na špatnou stranu," prohlásil a podíval se Jaciánovi zpříma do očí. "Theresiny úmysly a cíle jsou špatné, už nezmění minulost. Nesmíme ji nechat nabrat jezdce a vyhlásit válku za účelem pomsty," dodal a usmál se ma Lyü, která si prohlížela vejce. "Stále tam je jeden tvůj sourozenec, to světle růžové. Těšíš se na něj?" zeptal se a kolem očí se mu vytvořily vrásky, jak se poprvé po dlouhé době opravdu usmál. Škoda jen, že byl Nysdrai drak Theresy... Chvíli proto ignoroval příchozího Jamese, ale hned to napravil. "Děkuji, Jamesi," pronesl k němu. "Potkal jsi v parku Denny s Lastonem?" zeptal se ho a trochu se zamračil. Laston byl opravdu zvláštní drak. "Jak to vlastně Laston zvládá venku? Naráží hodně?" zeptal se všec přítomných. Nemyslel si, že to udělala Theresa úmyslně. Spíš se jí nepodařil experiment. Anebo už bylo poškozené, to se občas stávalo.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sun Feb 22, 2015 5:15 pm

Pozorně jsem poslouchal co Zahrëlis říkal a ukládal si informace do paměti. Dost mě zaujalo že se Lyässe vylíhl bráška. Docela mě zajímalo jaký asi je. Jestli více jako Lyässa nebo více jako Nëfernay. Nebo má povahu naprosto odlišnou. Doufal jsem že se s ním někdy setkám a poznám ho. Navíc jak jsem poslouchal dál tak se zdálo že se s ním budu muset setkat tak jako tak. Nebo spíše lépe řečeno s jeho jezdkyní. "Můžete se spolehnout že její rozhodnutí zjistím a udělám co budu moct aby nesešla na špatnou stranu." Ujistím Zahrëlise a přikývnu nad tím že Theresa je špatná. To jsem si vyvodil už z toho co o ní říkal kdysi. Byl jsem rád že jsem zůstal tady a nešel za ní do hor. Lyä, která byla zaujatá prohlížením vajec sebou lehce cukla když byla najednou oslovena. "Samozřejmě že těším. Stejně tak se těším až se poznám s tím svým bráškou." Ujistí Zahrëlise a přesune se cíleně za světle růžovým vajíčkem. "Těšíš se až budeš mít vlastní vajíčka?" Tuhle poznámku jsem si prostě nemohl odpustit zatím co se Zahrëlis věnoval Jamesovi. Lyässa se na mě podívala jako na dokonalého blázna. "Šílíš? Ani náhodou. Zaprvé na tohle mám ještě dost času, a zadruhé nehodlám snášet vejce jako nějaká hloupá slepice." Odpovím mi poněkud znechuceně jako by se jí už ta představa příčila. Jakmile nás ale všechny osloví Zahrëlis kvůli Lastonovi rozhodnu se mlčet. Já si to dráče zas tak neprohlížel. To spíše Lyä, která se taky jala mluvení. "No vypadal trochu otlučeně ale myslím že to je kvůli tomu že si ještě nestačil na terén venku zvyknout a nemá ještě potřebnou jistotu pro pohyb venku. Až bude starší tak to bude určitě lepší jelikož už bude více vědět jak najít bezpečnou cestu kudy jít." Řeknu svůj názor a přesune se zase zpět ke mě.
Návrat nahoru Goto down
James_Stanson

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sun Feb 22, 2015 5:43 pm

Poslouchal jsem a s úsměvem přikývl, když Zahrëlis poděkoval za mou snahu. Ale já vlastně nic moc neudělal, jen jsem se prošel a našel Jaciána i s Lyöu v parku.
"Ten jantarově žlutý? Ano, byly tam oba dva," odsouhlasím, že jsem je tam potkal a dal si tedy dohromady, že ti dva patřili k sobě a že to dráče nebylo spjaté s tím mužem. Další podstatná informace.
Pak mne rozesmáli ti dva, Lyä s Jaciánem. Nebo spíše Lyä, jak odsekla svou odpověď. Žádná blbá slepice, inu to říká teď. Až bude starší... To funguje úplně stejně jak u lidí, tak u draků a stejně tak u všech živých stvoření. Příroda to má vymyšlené...
Moc jsem ale nepochopil co myslel Zahrëlis tím, jestli Laston hodně naráží. Každé malé dráče, stejně jako asi každé mládě při prvních krůčkách naráží do všeho, co může... To je snad logické ne?
Ale když začala mluvit Lyä, tak mi začalo docházet, že to asi tak úplně normální nebude... Je slepý?
"Laston, on je slepý?" zeptám se trochu zmateně, tohle bych nečekal.
Návrat nahoru Goto down
Denny
Historik

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Mon Feb 23, 2015 11:18 am

// Ja si napíšem už vlastnú izbu, nebojte sa. Very Happy 
Denny opatrne otvorila oči. Snáď už bol deň. Vzala do ruky mobil a nenadšene sa posadila. "Dobré ráno!" úpzdravil ju drak nadšene. "Veľmi dobré nie je. Zaspala som až nad ránom," zamrmlala čosi nahnevane a obliekla si to isté čo mala včera. "Tak čo? Pôjdeme von?" Denny sa usmiala. "Rozhodne, ale najprv musím čosi vybaviť." Lastonovi úsmev opadol.
"Neboj, bude to ohľadom jaskyne a podobne." Laston i tak nevyzeral veľmi šťastne, ale Den to úplne ignorovala. Vošla do hlavnej miestnosti. "Zahrëlis?" Snáď nebola slepá ako Laston.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-rock.slovakforum.cz
James_Stanson

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Mon Feb 23, 2015 2:56 pm

Už se chýlilo k večeru a když jsem vcházel do jeskyně, bylo již šero. Žádný pochyb o tom, že teď už bude venku celkem tma a já bych asi měl vyrazit domů. Nerad bych se v lese ztratil, ale tak přeci nejsem blb...
Rozloučil jsem se se všemi přítomnými, včetně Lyässy a pak jsem se otočil a zamířil jsem si to rovnou domů a do postele. Stejně nebudu moci pořádně usnout, mám o čem přemýšlet a pro sebe spekulovat.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Wed Feb 25, 2015 6:50 am

"Co si přeješ, dítě?" objevil se Zahrëlis odrazu za Denny, čím ji mohl víc než jen polekat. To však bylo starému Jezdci víceméně ukradené. Alespoň jich to naučí pohotovosti, kdyby se za nimi takhle blížil nepřítel. V té chvíli se však ozvalo krátké zaškrabkání, které se ozývalo jeskyní. Šlo to nepochybně od jednoho z vajec, jenže kterého? Zahrëlis očima šlehl k průchodu, než se opět podíval na Denny. Zaškrabkání se ozvalo znovu, ale pak už nastalo hrobové ticho.
Návrat nahoru Goto down
Denny
Historik

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Wed Feb 25, 2015 11:10 am

Denny sa automaticky otočila a prekvapene ňou myklo. "Chcela som sa spýtať, čo sa stalo s tým dievčaťom, myslím, že sa volá Sarah." A tiež som sa chcela opýtať ohľadom elektriny v jaskyni, zavrčala v mysli, ale na Zahrëlisa sa usmiala.
Potom však aj Laston aj ona svoju pozornosť upreli na ten škrabkajúci zvuk. Laston podišiel k vajíčkam a netrpezlivo si ich prezrel. "Nebude to ten chlapc, ktorý tu bol včera? Alebo to malé dievča, ktoré sa tu skoro stále potuluje?" spýtal sa Laston skôr seba ako svojej spoločnosti. "Mohlo by to byť možné, však? Ani mne sa drak nevyliahol hneď ako som sem prišla," podotkla a obrátila sa na Zahrëlisa.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Wed Feb 25, 2015 10:09 pm

"Šla se někam provětrat," pokrčil rameny. Nevěděl kam přesně a svým způsobo mu to bylo jedno. Vždyť je dospělá a on ji tu nemohl násilím držet, ačkoli by to zas docela rád udělal. A ne jen ji, všech ny. Nechtěl riskovat, že by se některý z nich přidal k Therese. Mírně se zamračil, když mu na mysl vytanul obrázek jeho "dcery". Ne, ona už dávno nebyla jeho dcerou. Doposud nechápal, jak mohl někdo takový vzejít od něj. Podíval se na Denny a pak se podíval směrem k průchodu. "Dráčatá někdy rádi pokoušejí, takže to nemusí znamenat nic," objasnil a pousmál se. Někdy dráčatá opravdu věděli natahovat lidí planými poplachy.
Návrat nahoru Goto down
Denny
Historik

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Feb 26, 2015 9:12 am

"Nuž, myslela som si, že ostane v jaskyni, ale dobre..." povedala Denny a vzhliadla k vchodu. Jazdec neprichádzal a oni dvaja nemali už na prechádzku veľa času. "Denn, poďme," prosíkal Laston. "Musíš byť taký nedočkavý? A nechcel by si ísť radšej večer presne o siedmej?" spýtala sa ho podpichovačne a zároveň nahnevane Denny. Laston pokrútil hlavou. "Taký puntičkár nie som!"
"Dobre, dobre. Nie si," povedal chlácholivo a otočila sa na ducha. "My už asi pôjdeme," povedala ospravedlňujúco a pobrali sa von.

>>> Somewhere (b.p.)
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Mar 05, 2015 9:19 am

V jeskyni od včerejšího škrábání vládlo naprosté ticho. Nyní však to ticho bylo přeťaté opět dalším zaškrabkáním a jemným křápnutím. Po růžovém vajíčku s červeným popraškem se rozběhla jinovatka prasklinek, malých, ale zřetelných, avšak vejce se stále drželo pohromadě.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Wed Mar 11, 2015 8:36 pm

Popraskané vajíčko se navzdory všem očekáváním drželo stále pohromadě. Od vzniku těchto prasklinek uběhl už znovu nějaký čas a vejce neprojevilo žádnou další aktivitu. Zahrëlis si už v duchu říkal, že to bude zřejmě zvláštní dráče. Alespoň povahově.
V jeskyni bylo i dnes prázdno a ticho a malé dráče se zřejmě neodhodlalo toto ticho narušit, protože popraskaná skořápka se najednou pouze rozpadla jako domeček z kartiček. Rozpadla se však na malé kousky, takže to jen šuchlo a opět bylo ticho. Na místě vejce teď stálo malé růžové dráče, které se zvědavě obzeralo. Otřáslo se a posadilo, čekajíc, než se někdo objeví, konkrétněji ten, pro koho se rozhodlo opustit své útočiště.
Zahrëlis dráče mlčky pozoroval z úkrytu, ale nijak nezasahoval. Dráče to už však zřejmě nevydrželo a rozhodně a mírně pobouřeně se rozťapkalo směrem ven, najít svého drahého. Zahrëlis to všechno sledoval a jen doufal, že jeho Jezdec už bude na cestě a malému se nic nestane. Držet ho zde totiž skutečně nemohl. Do tohoto nesměl zasahovat.

>>> Jezero (dráče)
Návrat nahoru Goto down
Edward Sinclair

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Mon Mar 16, 2015 4:43 pm

Už od brzkého rána pociťoval Eddie jakýsi..., nepokoj, pokud to tak šlo říct. Ten ho nejprve vytáhl z postele a posléze ho vyhnal ven z jeho bytu. Byl to dost zvláštní pocit, ne nepodobný tomu, když Edward delší dobu vzdoroval další dávce heroinu, než si ji konečně píchl do žíly na předloktí. Jenže na to bylo ještě příliš brzy - nebo snad ne?
Představa, že se dostává do takhle těžkých abstinenčních příznaků už tak brzy po poslední dávce, Eddieho eufemisticky řečeno značně vyděsila.
A přesto se mu nezdálo, že by ho ono zvláštní nutkání hnalo k zamčené zásuvce, té docela nahoře pod deskou stolu, kde se skrývalo jeho strašlivé tajemství. Ne; spíš ho nepokoj vedl kamsi ven, nejprve ven z bytu a posléze i ven z města. Eddie nevzdoroval. Když se o to pokusil, zmocnily se ho závratě a ukrutná bolest hlavy, které ho hnaly spolehlivěji, než ten nejlepší bič. Snad se ještě pokusil vzít si s sebou pomůcky pro smýkání ve víře, že jde zcela normálně pokračovat ve svém výzkumu, ale když se později nad svým překotným balením zamyslel, stejně si uvědomil, že polovinu věcí doma zapomněl.
Cesta lesem proběhla pro mladého učitele jako v mrákotách a když se konečně zastavil před jeskyní, kde jako by se jeho neklid trochu ztišil, připadal si přinejmenším jako blázen. Historky o dracích a ukrytých dračích vejcích samozřejmě znal, ale nikdy v životě by si nespojil tuhle díru do skály s příběhy o okřídlených ještěrech.
"Paráda, Eddie, velký mudrci a zasloužilý feťáku," zamumlal si sám pro sebe tiše. "A tady u všech čertů pohledáváš co?"
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Mon Mar 16, 2015 8:21 pm

Zatímco Edward stál před vchodem do jeskyně, z čista jasna se před ním zjevila postava, konkrétněji se jednalo o Zahrëlise. Ten si muže prohlédl od hlavy až po paty. Určitě to je ten, kterého si sem před chvílí zavolal. Další možný adept pro vejce. "Vítej," pozdravil ho. "Zavolal jsem tě sem skrz to, že by si mohl být vhodným adeptem pro jedno z dráčat. No nejprve musíš odpovědět na hádanku," objasnil mu hned bez nějakých obkecávaček. "Tři sestry jedna za druhou utíkají, třímají se za ruce; první s každým krokem odrůstá, poslední přirůstá, a ta střední vždy stejná zůstává." Sledoval muže a čekal, co odpoví.
Návrat nahoru Goto down
Edward Sinclair

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Mon Mar 16, 2015 8:55 pm

Když se před ním z čirého vzduchu vygeneroval jakýsi muž, Eddie neuskočil leknutím jen proto, že ještě tak docela neodezněly ony závratě, které ho na tohle podivné místo dohnaly. A co mělo být vlastně tohle? Magie? Eddie žil ve světě, kde magie měla své místo, ale on byl především vědec. Pokud ne svým náhlým objevením, pak už jen svou mluvou si stařec vykoledoval Eddieho silně skeptický pohled, který byl s každým proneseným slovem jen a pouze skeptičtější.
"Taky přeji dobrý den," pozdravil, jak velela slušnost. "Pokud pominu fakt, že to zavolání rozhodně nebylo z nejpříjemnějších, rozhodně jsem si nikdy jako malý nepsal do deníčku, že bych si moc přál draka. A hádanky mám sice rád a odpověď na tu vaši tuším, ale nevidím jediný důvod hrát tuhle hru, o kterou jsem nepožádal."
S těmito slovy si Eddie založil ruce na prsou a chvíli muže před sebou beze slova pozoroval, případně mu pevně vracel jakýkoli druh nesouhlasného pohledu. Ty závratě už vesměs přešly, to náhlé zjevení cizího člověka bylo rozhodně dostatečným vystřízlivěním, a poslední dávku si Eddie šlehl předevčírem; byl víc než schopný tuhle pózu nějakou chvilku udržet.
Ne, vážně, co se tady u všech čertů dělo? Nebo snad byla ta poslední dávka moc silná a tohle jsou jenom výplody choré mysli, zatímco tělo se bezvládně válí v kaluži vlastních zvratků nejlépe ve vlastní ložnici, kde ho nikdo nenajde? Ne, to nejspíš ne; Eddie si až příliš dobře pamatoval na včerejší setkání s Nayarou a tak vůbec.
Po chvilce nějakého toho mlčení mu ale na tváři najednou vykvetl úsměv málem rošťácký, úsměv toho starého Eddieho, jak ho všichni odjakživa znali, než se mu ta hnusná černá krysa zakousla do páteře. A vůbec, co ví tenhle mudrc o krysách, když tu tak bezelstně mluví o vhodných adeptech pro dráčata? Eddiemu v očích zatančily jiskřičky.
"A nebo můžu tu hru hrát, ale podle mých pravidel. Odpovím na vaši hádanku, když vy nejdřív zodpovíte tu moji - to je fér, ne? Když už jste mě sem tak docela nepěkně přitáhl. Koneckonců, znám jednu moc pěknou." Eddie si odkašlal a smrtelně vážným hlasem pronesl: "Kdy brána není brána? Víte to?"

MH: Tumáš, duchu! Very Happy Nehraj si se mnou, protože já jsem bakalář Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   

Návrat nahoru Goto down

Jeskyně, místnost s vejci
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 5 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: Hra :: Les-
Přejdi na: