PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 

Jeskyně, místnost s vejci

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorZpráva
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Jeskyně, místnost s vejci   Tue Oct 21, 2014 11:52 am

Jeskyně se nachází hluboko v lese a jen tak ji nenajdete. Navíc se chráněna kouzlem, které nepovolané odpudí. Pokud však máte to štěstí a duch jezdce vás povolal, vchod uvidíte. Jakmile se ovšem budete chystat vkročit dovnitř, zjeví se před vámi duch nejstaršího a zároveň posledního žijícího jezdce. Položí vám otázku a pokud ji zodpovíte správně, pustí vás dovnitř.

Vstupní jeskyně je malá, země i stěny jsou hladké a osvětlují ji kouzelné lucerny na stropě. Na druhé straně spatříte průchod dál. Je to však jen chodba, která mírně stoupá a nakonec se před vámi objeví mramorové schody. Po vystoupání se vám otevře pohled na rozlehlou jeskyni. V zemi jsou zapuštěné schody dolů, které tvoří jakoby tribunu. Před ní vás ihned upoutá osm podstavců s dračími vajíčky.

První podstavec: Tohle vejce je středních rozměrů, na pohled vybízející k pochování díky své miminkovsky růžové barvě, jinak je hladké na dotek. Pod ním je připevněná mramorová tabulka se jmény Nysdrai & Inndeän.
Ilustračně:

Druhý podstavec: Na tomto podstavci se nachází vejce středních rozměrů ve vanilkové barvě. Na dotek je jemné a zdá se jako potažené nějakou látkou.

Třetí podstavec: Tady leží oválné střední vejce, jehož barvou je neonová fuchsie. Když po něm přejedete prsty, zůstane vám na nich jemný křídový poprašek.

Čtvrtý podstavec: Zde se krčí menší vejce, které by se dalo připodobnit k jaspisu heliotropu - nese tmavě zelenou barvu, kterou narušují jen občasné oranžové flíčky.

Pátý podstavec: Tenhle podstavec okupuje vejce trošku nadprůmerných rozměrů v barvě citrínu. Jeho povrch je pórovitý a připomíná slupku citrónu.

Šestý podstavec: Už jen hromádka růžových skořápek posetých červeným popraškem.

Sedmý podstavec: Tady je středně velké vejce, které se podobá kusu opracovaného obsidiánu. Je dokonale hladké, mírně hřeje a krásně se leskne.
Ilustračně:

Osmý podstavec: Tenhle podstavec nese oslizlé vejce, jehož střed je temně zelený. Čím dál od středu, tím je zelená světlejší. Okraje jsou téměř bílé.
Ilustračně:

Můžete se jich dotýkat, ale nesmíte se pokoušet je odnést. Jsou očarovaná a jen velmi dobrý kouzelník by dokázal kouzla prolomit. U každého podstavce stojí soška draka s rozevřenou tlamou, jehož oči z drahokamů vás sledují na každém kroku, když jste u "jeho" vejce.

NPC duch Zahrëlis
Poslední dračí jezdec a také nejstarší. Před svou smrtí zapečetil svou duši, aby strážil jeskyni a vejce. Vypadá jako normální člověk, ale jeho barevné oblečení vypadá vybledle - a vůbec i jeho kůže a barva očí. Je šedovlasý, jeho oči jsou světle zelené a ve tváři má vepsanou moudrost a stáří.

Naposledy upravil Osud dne Sun Mar 22, 2015 8:02 pm, celkově upraveno 18 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-academy.forumczech.com
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 5:19 pm

Ozvalo se krátké zaťukání na jednu ze skořápek. Ani sám Zahrëlis neměl tušení, které z dráčat se rozhodlo, že opustí svou skořápku. Ale byl si jist, že se tak stane už brzy. Hned nato se totiž neslo jeskyní zaškrábání na vnitřní stranu skořápky.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 6:31 pm

Nutkání dovedlo Jaciána až k oné jeskyni, kterou viděl před očima. Nejprve však neviděl nic. Už si mohl myslet, že tu nic není, ale vtom se před ním objevil duch. "Vítej, Jaciáne," promluvil k němu. "Jmenuji se Zahrëlis a jsem posledním dračím jezdcem, tedy jeho duch. Jistě jsi o nich něco málo slyšel, i když jsi tomu nejspíš nevěřil," představil se a pokynul mu k vchodu. Poté mu položil složitou hádanku, kterou musel Jacián rozluštit, chtěl-li zjisti, co jeskyně ukrývá.

//Teď ti tu hádanku odpouštím - jsi první a navíc jsem ji ještě nevymyslela Smile
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 7:07 pm

Přes les se mi nějak povedlo dojít až k jakému si místu, které se po chvíli ukázalo být nejspíše mým cílem. Před sebou jsem totiž měl jeskyni, u jejíhož vchodu se objevila nějaká postava, která se představila jako duch dračího jezdce. Div že jsem mu hned neskočil do řeči se svými otázkami na něj jelikož mě jeho původ a důvod že je stále tady velmi zajímal. Měl jsme ale dost zdvořilosti abych něco takového neudělal a vyslechl si jeho hádanku. Nebylo by slušné někoho přerušovat v řeči. Nad hádankou jsem se skutečně pořádně zamyslel abych si byl jistý že neřeknu první věc co mě napadne než jsem po chvilce zkusil odpovědět a doufal že byla má odpověď správná. Velmi mě totiž zajímalo co skrývá jeskyně kterou duch očividně nějakým způsobem strážil.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 7:23 pm

Jacián odpověděl správně. Duch přikývl a pokynul mu rukou, aby ho následoval. "Jistě na mě máš mnoho otázek, ale ještě chvíli s nimi prosím počkej," požádal ho, zatímco jej vedl chodbou a po schodech. "Vítej v jeskyni, jež stráží tyto dračí poklady," pronesl obřadně. Mezitím se jedno z vajec mohutně otřáslo. Rozeběhly se po něm husté prasklinky, načež dráče prorazilo hlavu ven. Skořápky odlétly a dráče se vysoukalo ze zbytků svého dočasného obydlí. Tázavě kníklo k duchovi a Jaciánovi. Jakmile však jeho téměř bílá očka našla svého vyvoleného, okamžitě elegantně seskočilo dolů z podstavce a dalo se do zdolávání schodů tribuny. Zarputile překonalo i poslední schod a vyčkávavě se posadilo před Jaciánem. Upřelo na něj vyzývavý pohled, jako by říkalo "tak si pro mě pojď". Zahrëlis to všechno dojatě sledoval a něžně se na dráče usmíval. "Jsi jeho jezdec," zamumlal k Jaciánovi potichounku.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 8:30 pm

Poslušně jsem po uhodnutí hádanky následoval ducha do jeskyně a své otázky si zatím uložil do paměti abych je nezapomněl. To by bylo určitě velmi nemilé. Chtěl jsem se už zeptat co jsou zač ty údajné poklady ale mou pozornost upoutaly vejce? Podle všeho ano jelikož se jedno, to modré otřáslo a začalo praskat načež se vyklubala malá ocelově modrá dračice. Jak jsem věděl že je dračice? Prostě mi to řekl instinkt. Vycítil jsem to nějakým šestým smyslem, pokud se to tak dalo nazvat. Byla rozkošná tím jak byla maličká a jak se velmi tvrdohlavě přesouvala z tribuny ze schodů dolů k nám než si sedla na zem přede mnou. Krátce se podívám na Zahrëlise a nad jeho pobídkou se pousměju načež se k dráčeti skloním a vezmu jí do náruče s tím že jsem jí držel velmi opatrně. Bál jsem se že jí snad nějak ublížím. "Je nádherná. Jak se jmenuje?" Optám se Zahrëlise a taktéž na něj přesunu svůj pohled, který jsme do té doby měl přišpendlený k malé dračici ve svém náručí.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 8:38 pm

Usmíval se na ty dva jako měsíček na hnoji a málem zapomněl odpověděl na Jaciánovu otázku. "To prozatím nikdo neví. Sama si své jméno zvolí, až přijde její čas," odvětil. "Můžeš jí do té doby říkat Ocelová," navrhl. "Myslím, že teď máš na mě spoustu otázek, takže se můžeme posadit a promluvit si."
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 9:06 pm

Jen trochu přikývnu. Byl jsem na jméno malé dračice zvědavý ale očividně si na něj musím počkat. Ocelová ale neznělo zase tak špatně a hodilo se to k ní vzhledem k jejímu zbarvení. Nad tím že bychom si měli sednou a promluvit přikývnu a rozhlédnu se kolem sebe po místnosti. Spíše abych si ujasnil své otázky než že bych něco hledal i když jsem se krátce pohledem zastavil na ostatních, jak jsem teď už věděl dračích vejcích. "Pro koho jsou ostatní vejce?" Tohle byla naprosto jiná otázka než jsem chtěl původně ale budiž. "Co všechno bude Ocelová umět nebo už umí?" Zvolím jinou otázku, tentokrát už jednu z těch které mě opravdu zajímaly. Lehce dračici pohladím po hlavě a pousměju se. Měla trochu hrubé šupiny ale žádný smirkový papír to nebyl takže mi to takhle zase moc nevadilo. "A hlavně čím jí mám krmit a jak se o ní starat? Navíc jak moc a jak rychle bude růst?" Tohle pro mě byli asi nejzákladnější otázky, na které jsem chtěl znát odpověď než se začnu ptát na něco dalšího. Tím jsem dal i Zahrëlisovi čas na zodpovězení mých otázek a něco dalšího co by chtěl snad říct.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Thu Oct 23, 2014 9:23 pm

Duch si sedl spolu s Jaciánem. Tohle udělat mohl, ač měl v podstatě nehmotné tělo. Nad první otázkou se nemusel dlouho zamýšlet. "Netuším. Stejně jako jsem nevěděl, pro koho bude její vejce, nevím to ani u těch dalších," odvětil a vyslechl si další otázku. "Naučí se létat a podle stavby jejího těla to bude dle mého názoru brzy. Nejdřív však začne mluvit - zprvu nesrozumitelně, ale bude se zdokonalovat, až bude za krátko mluvit plynule. Dál bude chrlit oheň. Na to má však ještě dost času. A samozřejmě spolu můžete i létat, ale později, až bude schopná unést takovou zátěž," vysvětloval trpělivě a okořenil to ještě o pár detailů a rad. Přeci jen toho už měl dost za sebou. Při další otázce se rozesmál. "Masem. To je pro ni ideální. V pozdějším věku - okolo jednoho měsíce si už bude schopná ulovit něco v lese, ale teď ji budeš muset krmit. Rostou docela rychle, i když konkrétně Ocelová je podprůměrně velká, takže bude o něco menší než zbytek draků," odpověděl a usmál se. "Nejsou to domácí mazlíčci, Ocelová je druhá půlka tvé duše. Časem se s ní budeš moct bavit pomocí myšlenek, pocitů a obrazů. Teď je ovšem ještě moc malá," dodal. Jen co to dopověděl, ozvalo se tiché zaškrabkání. Mohlo to být dráče, které se dere na svět, ale také nějaká zatoulaná myš. Ale ukázalo se, že to je opravdu dráče. Po perleťovém vejci se rozeběhla tenká prasklina. Dál už nic. "Další?" podivil se duch a překvapeně sjel vejce pohledem. Nevěděl o nikom vhodném, ale dráče to očividně vidělo jinak. Svého jezdce si už zvolilo a teď jen zbývalo se dostat ven.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Oct 24, 2014 4:49 am

Nad tím že neví pro koho jsou další vejce přikývnu. "Zajímalo by mě jak dráče pozná kdy a komu přesně se má vyklubat." Spíše to byla nahlas vyřčená myšlenka než otázka a proto jsem ani nečekal že mi na ni bude odpovězeno. Podle slov Zahrëlise se toho Ocelová mohla naučit v celku hodně ze základních věcí, i když jsem se právě dozvěděl že to prý bude malá dračice. "Myslím že nezáleží až tolik na tom jakou bude mít stavbu těla, pokud se toho jaká bude naučí pořádně využít. To že bude malá jí možná nedá sílu ale zase bude nejspíše obratnější a bude pro ní snadnější se skrýt i v menších prostorech." Poznamenám na jeho slova. Byly to mé úvahy a možná se s těmi jeho nebudou slučovat ale mé myšlení mi nikdo nevymluví. Nad tím o mase se trochu zamračím. Mohlo mě to napadnou že draci jí maso. Bylo to logické ale i tak jsem byl rád že jsem se zeptal. Alespoň jsem se ujistil o správnosti téhle informace. Co kdyby se přece někdy usmyslel vyklubat drak vegetarián a skončil mě na krku? Bylo jen dobře že to nehrozí. "Nemusíte se obávat Zahrëlisi. Neberu Ocelovou jako mazlíčka, i když vážně netuším co si s ní počnu. Draci přece jen už dávno neměli žít, pokud podle spekulací lidstva žili, což já teď v náručí držím živoucí důkaz." Poznamenám a podívám se do těch ledově modrých oček Ocelové, která si mě prohlížela pohledem "ty jsi jen můj". Mohlo to být ale jen zdání. Hodlal jsem se zeptat na další z otázek když moji pozornost upoutalo perleťové vejice, které začalo praskat. "Jen pro jistotu Jeden jezdec, jeden drak že ano? Nebudu mít na starost dva draky že ne?" Zeptám se pro ujištění jelikož jsem tady nikoho jiného kromě sebe neviděl a tohle byla první věc co mě napadla a absolutně se mi ta možnost nelíbila. Už tak jsem nevěděl co s jednou dračici, která se mi mimochodem v náručí opřela předními nohami o rameno aby se taktéž podívala na vejce, natož abych se staral o dva malé draky.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Oct 24, 2014 5:26 am

Duch se pousmál. Popravdě to totiž zajímalo všechny jezdce i nejezdce - alespoň v dávných dobách, kdy tu byli draci ještě samozřejmostí. Nikdo nedovedl pochopit, jak dráče pozná, že právě tenhle je jeho vyvolený. Nejspíš to je jedna z věcí, která se dá vysvětlit jen magií. Zahrësilovi se zamlouvalo to, jak Jacián uvažuje a pochvalně kývl. "Přesně tak. A v tom jí budeš muset pomoct. Draci jsou totiž nejdřív jako štěňata, pak jako lidské děti a před úplnou dospělostí je lidský teenager nebo jak vy tomu říkáte. Prostě proběhne i puberta a ta může být bouřlivá," upozornil ho. Na mysl mu totiž přišlo, jak dřív někteří draci tohle období nezvládali a prováděli hlouposti. Nad jeho dalšími slovy se pobaveně usmál. "Na přespisování dějin a učebnic biologie už je docela pozdě, ale i kdyby se obyvatelé Heritage dozvěděli, že zde žije dračice, dál by se to nedostalo. Městečko je odřízlé od zbytku světa. A obyvatelé jsou tu milí a tolerantní a znají pověsti o vznešených hrdých dracích," odvětil. To, že je duch, mu nezabránilo v pozorování spolěcnosti. Navíc to byl jeho úkol. Měl vyhledávat vhodné kandidáty, přivést je sem a počkat, zda snan některé dráče není jejich. Nebo spíš, jestli oni nejsou některého dráčete. "Je to vskutku zajímavé, že se v jeden den líhnou hned dvě vejce. Ale ano, jeden jezdec a jeden drak, nemusíš se bát, že si tě přivlastní dvě potvůrky," odpověděl a trochu podmračeně sledoval vajíčko. Neměl ponětí o nějakém dalším člověkovi, který by mohl podle jeho názoru být jezdcem. Dráče však očividně ano. Prasklina se začala rozšiřovat a začaly odpadávat malinké kousky skořápky. A vtom ducha něco napadlo. "Nechceš si na památku vzít kousek její skořápky? Dříve to byl zvyk. Zbytek se uloží v bezpečí zde," nadhodil.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Oct 24, 2014 9:12 pm

Cítil jsem se velmi potěšeně že se mnou Zahrësil souhlasil a mírně mě i pochválil svým kývnutím. Přikývnu nad jeho poučením o dospíváním draků ale nad jednou poznámkou se lehce pozastavím. "Štěňata? To mi jako Ocelová rozkouše boty pokud je neschovám a počůrá mi koberce?" Optám se ducha jasně tázavě. Zajímalo mě to. Musel bych totiž pozměnit své bydlení, i když to bych musel i tak, když jsem mám žít s dračicí. Nic víc mě na tom dospívání netrápilo. Se vším bych se určitě nějak vyrovnal a s Ocelovou by jsme to vyřešili mírovou cestou. Ta poznámka o tom že lidé jsou zde chápaví mě sice uklidní ale i tak jsem trochu pochyboval o tom že bych se s Ocelovou mohl jen tak procházet po náměstí. Připadalo mi to... divné. Nepřirozené. Přece jen, i když jsem byl Dračím jezdcem, stále jsem byl k tomu trochu skeptický. "Budu věřit vaším slovům Zahrësile, ale i tak mi to příjde trochu podivné procházet se s drakem po boku v dnešní době." Informuju ho o svých myšlenkových pochodech a krátce se opět podívám na klubající se vejce. "Zajímavé? Takže to není normální? Co se ale bude dít s tím dráčetem, když tady není nikdo další jako já?" Optám se ho a všechny informace které jsem se dovídal jsem si ukládal do paměti, nebo jsem se snažil. Ocelová byla totiž trochu moc živá a neustále se mi v náručí vrtěla, div že jsem jí nepustil. To bych si ale nedovolil. Pohled zvednu od dračice k duchovi a přikývnu s tím že položím Ocelovou na zem. "To bych směl?" Optám se ho a podívám se na podstavec kde byli střepiny Ocelotina vejce.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Fri Oct 24, 2014 9:45 pm

//Je to Zahrëlis, ne Zahrësil Very Happy

Bývalý jezdec se málem rozesmál. Možná Jacián předpokládal, že ho to pohorší nebo že to přejde mlčením, ale Zahrëlis se rozesmál. "Inu, některá dráčata, která jsou trochu zlobivější, ti mohou boty rozkousat. Ale na počůrávání koberců jsou dráčata příliš inteligentní," odvětil stále s úsměvem na rtech. Chápal, že to Jaciána velmi zajímá, aby věděl, jak se má doma kvůli dračince zařídit. "Ano, v této době to jistě bude podivné, ale jinak to nejspíš nepůjde," uznal s přikývnutím. "Pokud se tedy nechceš přestěhovat do hor do jeskyň. Žije tam jezdkyně Theresa, už nějakou dobu a snaží se vybudovat stabilní a organizovanou společnost jezdců. Bohužel však neúspěsně, žádné z vajec se totiž neráčilo vylíhnout. Doteď," dodal a pousmál se na malou Ocelovou. Byla půvabná a očividně velmi majetnická. "Obvykle je mezi jednotlivými líhnutími větší časový interval," připustil zamyšleně. "Nejspíš se to malé vydá do města. Anebo zůstane tady a počká si na svého vyvoleného - nebo vyvolenou. Její jezdec to pozná - bude cítit takové nutkání a potřebu jít za dráčetem. Sám jsi to jistě cítil," vysvětlil a sledoval, jak ze skořápky odpadávají další a další kousky. "Samozřejmě. Je to taková připomínka prvního setkání, ale nenutím tě," odpověděl. Z podstavce mezitím elegantně seskočilo dráče. Bylo o něco málo větší než Ocelová a také o chlup hrdější. Zdálo se, jako kdyby se na všechny dívalo trochu povýšeně. Schody překonalo trošku rychleji, ale při prvním schodu se trochu seklo. Jeho barva by se dala popsat jako perleťová. Sem tam bylo trošku víc narůžovělé či nazlátlé, ale bylo opravdu překrásné. Stejně jako všechna ostatní dráčata. Vyskočila k Jacovi, sedla si, obtočila ocásek kolem svého těla a upřela hluboké černé oči na Ocelovou.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 11:34 am

Trochu mě Zahrëlisova reakce na mou otázku zaskočila ale mohl jsem být rád že nereagoval nějak špatně. "Jistě. Děkuji za odpověď. Budu jen doufat že Ocelová patří k těm hodnějším drakům." Poznamenám a lehce se zamračím nad tou Theresou. "Proč se o to tedy ale snažila? Co jí k tomu vedlo?" Tohle mě očividně zajímalo mnohem více než ta možnost se tam přestěhovat. Měl jsem totiž své bydlení ve městě rád. Možná jsem byl trochu zpohodlnělý, pokud mám sám sobě přiznat pravdu, a žití v horách se mi nezamlouvalo. Nad dalšími slovy souhlasně přikývnu. "Ano cítil a v dobru toho malého dráčete doufám že se na něj jeho jezdec nevykašle." Poznamenám a podívám se na Ocelovou, která si jednoduše po tom co jsem jí dal na zem sedla a nehodlala se ode mě hnout. "Myslím že to setkání mi sama o sobě bude připomínat Ocelová svou přítomností." Ujistím Zahrëlise a nepřímo tak tuto možnost odmítnu. Místo toho se totiž podívám na Perleťové dráče, které si bůh ví proč vyskočilo ke mě a pozorovalo Ocelovou. Ta dráčeti klidně pohled oplácela svými světlounce modrýma očima ale přisunula se blíže ke mě jako by tím chtěla ukázat že jsem její tak ať se dráče o nic nepokouší, ovšem byla i zvědavá a její lehce nakloněná hlava na stranu ukazovala že by se s druhým dráčetem ráda spřátelila.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 12:07 pm

Jezdec kývl, jako že nemá Jacián zač a pousmál se. "No, určitě bude velmi majetnická," uchechtl se, když viděl Ocelovou, jak se držela u svého jezdce a jak se na něj dívala. Pak, když se Jacián ptal na Theresu, povzdechl si a zatvářil se trochu posmutněle. "Víš, před zhruba osmdesáti lety zde byla docela malá vesnička, ve které žili jezdci se svými rodinami. Jenže tu vesničku zabrali Němci za druhé světové války. Nebyli jsme organizovaní, a tak nás povraždili. Ona se nás snažila přesvědčit, ať se nějak zorganizujeme, vybudujeme společnost, ale my ji neposlechli... A takhle to dopadlo," vysvětlil tiše. "Ona je moje dcera," přiznal a když se změnilo téma, usmál se. "Jak chceš, nutně tu skořápku nepotřebuješ," odvětil.
Perleťové dráče jakoby hypnotizovalo Ocelku a seskočilo k ní. Ňuflo do ní čumákem a cosi zavrnělo. Mrklo očima a na chvilku tak zakrylo úplně černá očka. Vycenilo zoubky v úsměvu. Nato se ale zadívalo ke vchodu a smutně kníklo. Její jezdec se ještě neukázal.
Návrat nahoru Goto down
Theresa

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 12:16 pm

Přiletěli s Nysdraiem až k jeskyni. Theresa seskočila z jeho hřbetu a neochotně se sunula dopředu. "Ale no tak, jdeme tam kvůli dráčeti, ne kvůli Zahrëlisovi," pobídl ji Nys a žduchl do ní zezadu čumákem, čímž ji popostrčil víc dopředu. Vstoupili do jeskyně. Naštěstí byl vchod, chodba i místnost s vejci dost velké, aby se tam vlezl i on. Jeho ledové oči okamžitě vyhledaly malinkou dračici. Široce se usmál a celý zněžněl. "Maličká," hlesl a ťukl do ní lehce hlavou. "Moje maličká," dodal a foukl na ni teplý vzduch. Pak se uráčil si všimnout i Jaciána a Zahrëlise. "Zdravím vás, předpokládám, že ty jsi jezdcem mého pokladu, že?" pronesl a věnoval úsměv i Jacovi. "Blahopřeji," řekl a něžně Ocelovou olízl. Theresa se držela vzadu a nešla k nim. Držela sklopený pohled a nic neříkala. Jako kdyby tam ani nebyla.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 12:42 pm

Pobaveně se pousměju. "Také si všímám ale nevadí mi to. Aspoň prozatím když je takhle malá." Ujistím Zahrëlise a vyslechnu si jeho vysvětlení ohledně Theresy. I když mi bylo poněkud podivné že by podle jeho vyprávění byla ta Theresa tak stará. Chápal jsem ale jeho smutek nad tím že to je jeho dcera. Nejspíš s ní měl nějaké nevyřešené spory ale nehodlal jsme se v tom nijak víc šťourat. Bylo by to nezdvořilé a on byl očividně rád že se naše téma opět stočilo ke skořápce. Když jsem jí nepotřeboval tak jsem jí ani nechtěl. Víc jsem se k tomu raději nevyjadřoval. Nebylo co říct. Ocelová byla očividně ráda za přátelské gesto Perleťového dráčete a hned se také postavila a lehce se přikrčila na předních nohách a vesele mávala ocasem ze strany na stranu. Její pohled se ale stejně jako můj přesune na nějakou ženu a draka jenž vešli do místnosti. Ocelová se zdála potěšená pozorností velkého draka a nadšeně mu kníkla na pozdrav. To já byl poněkud překvapený kde se tady ten drak vzal. "Ano jsem jezdcem malé Ocelové. a děkuji. Smím se ptát kdo jsi ty?" Otážu se draka a pořádně si ho prohlédnu. Připomínal mi svým zbarvením nějakou skálu nebo tak něco. "Jak přesně jsi myslel to tvého pokladu?" Optám se ho a podívám se z velkého šedého draka na malou Ocelovou a Perleťové dráče.
Návrat nahoru Goto down
Theresa

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 2:12 pm

Nys sebou trochu cukl, když se ho Jacián zeptal, kdo je. Úplně se zapomněl představit. "Jsem Nysdrai, drak jezdkyně Theresy, která stojí támhle," představil se a trhl ocasem k Therese. Ta si zachovala kamennou tvář a pouze přikývla. Nys se posadil a nespouštěl oči z Ocelové. Měli stejné oči, jak si všiml. A to ho velmi těšilo. Vybavil si před očima svou družku - safírovou dračici, která byla zrozena pro let. A jak si všímal, tohle po ní Ocelka podědila. Měla pro to zjevné předpoklady. A nejspíš bude i stejně tak malinká. O to však připadala Nysovi roztomilejší. "Totiž já jsem její otec," odpověděl s úsměvem. "Bohužel má družka nepřežila," dodal posmutněle a sklopil hlavu. "Ale jsem velmi rád, že si Ocelka už vybrala jezdce a vylíhla se. Ale kdo je tahle překrásná dáma? Kdepak máš jezdce, hmm?" koukl na Perleťovou dračinku. Teď už mohli s jistotou říct, že to je dračice. Draci to totiž mezi sebou poznají. Perla zavrtěla hlavou a svěsila hlavu. Neměla jezdce. Zatím.
Návrat nahoru Goto down
Denny
Historik

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 3:10 pm

Denny podišla k vstupu. V rukách obímala vínové vrecúško s vajíčkom. Majetnícky sa naň pozrela.

Naposledy upravil Denny dne Sat Oct 25, 2014 3:41 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-rock.slovakforum.cz
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 3:18 pm

//Denny: Četla jsi úvodní post v tomhle tématu? Nejdřív musíš dojít před vchod a dostaneš hádanku ^^
Návrat nahoru Goto down
Denny
Historik

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 3:31 pm

// Ja som na to zabudla, sorry. Jem a píšem zároveň. Prepíšem to...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-rock.slovakforum.cz
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 4:02 pm

Pobaveně se pousměju nad tím jak sebou Nysdrai cukl. "Rád tebe i tvou jezdkyni poznávám. Já jsem Jacián." Představím se jim na oplátku a lehce na znamení úcty k nim kývnu hlavou. Všiml jsem si jak Nysdrai pozoroval Ocelovou. Jako by mu někoho připomínala. "Je skvělé že znám Ocelotina otce a je mi líto vaší družky." Řeknu upřímně a podívám se na Ocelovou, která se přesunula k Perle a lehce do ní žduchla nosem. Podle slov Nysdraie to byla dračice stejně jako má Ocelka. "Perla se vylíhla před chvilkou. Myslím že si bude muset svého jezdce spíše najít sama než aby si jezdec pro ní přišel." Poznamenám směrem k Nysdraiovi a schovám si ruce do kapes džínů. "Myslím že bych už měl odsud jít pryč. Všechno co jsem tak nějak potřeboval vědět vím." Infromuju všechny přítomné a podívám se na Ocelovou. Než pohled na chvilku přesunu na Theresu, Perlu, Nydraise i Zahrëlise.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 5:09 pm

Zahrëlis se omluvil přítomným a prošel chodbou až před jeskyni. "Vítej, návštěvnice. Abys mohla projít, musíš mi zodpovědět otázku," odmlčel se a sklouzl pohledem k balíčku, který nesla. "Jednoho krásného dne (bohužel) se autem vrací syn s vlastním otcem domů. Pár metrů před brákem se přiřítí bílá dodávka, narazí do auta, auto se skutálí do příkopu a narazí přímo do stoleté lípy.
Během dvou minut přijede sanitka a odveze oba naše automobilisty do nemocnice. Otec během převozu zemře. Syn se dostane na chirurgické oddělení. Přijde chirurg a řekne: "Já ho nebudu operovat, je to můj vlastní syn." A já se ptám - jak je to možné?"
pronesl a počkal. "Copak to neseš?" zeptal se podezřívavě.
Návrat nahoru Goto down
Theresa

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 5:32 pm

Nys věnoval Jaciánovi i své malé dcerce široký zubatý úsměv. "Mě také velmi těší," odpověděl souhlasně. Pak už jen mlčel a přikyvoval. Měl za úkol odvést pozornost všech přítomných, ale jak se zdálo, nebude to ani moc potřeba. Počkal si, až Jacián i s Ocelkou odejdou a dal znamení Therese. Ta přikývla a rychle seskákala schody. U jednoho z vajec ze zastavila a pronesla několik slov v cizím jazyce. Kamenný dráček zazářil a pak jeho oči z drahokamů zhasly. "Výborně," zamumlala a vejce zvedla. Zabalila ho do černého sametu a rychle z jeskyně odešla. Venku prošla rychle kolem ducha i děvčete, nasedla na Nyse a společně odletěli.
Perla Jaciána a Ocelku sledovala jako stín do města. Tam cítila svého jezdce.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   Sat Oct 25, 2014 5:49 pm

Přikývnu na to že Nyse také těší a podívám se na Ocelku. "Tak pojď krásko. Je na čase aby ses podívala kde bude tvůj nový domov a jeskyně to rozhodně nebude, i když se kvůli tobě budu asi muset časem přestěhovat." Poznamenám směrem ke své dračici a zvednu jí do náručí. Připadalo mi to bezpečnější. Ještě by se mi v lese někde zatoulala. Následně se vydám z jeskyně pryč. Projdu kolem Zahrëlise i děvčete a oběma kývnu na pozdrav a rozloučení a přes les se vydám k městu. Všiml jsem si že mě Perla následovala ale zase tolik mě to netrápilo. Asi šla hledat svého jezdce a mě využila aby trefila do města. Bylo to logické. Ocelka v mém náručí so prozatím složila hlavu na mé rameno a usnula.
//Město - Náměstí
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Jeskyně, místnost s vejci   

Návrat nahoru Goto down

Jeskyně, místnost s vejci
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 6Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: Hra :: Les-
Přejdi na: