PříjemHledatRegistracePřihlášení

Share
 

 Jezdecké obory

Goto down 
AutorZpráva
Poutník
Admin
Poutník

Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Jezdecké obory Empty
PříspěvekPředmět: Jezdecké obory   Jezdecké obory I_icon_minitimeSat Feb 21, 2015 6:44 pm

Jezdecké obory

Léčitelství (+ léčebná magie)
V tomto oboru by se jezdci zabývali různými způsoby léčby zranění a nemocí. Pod to spadá také léčebná magie, kterou by měl každý jezdec, který se zabývá léčitelstvím, ovládat.
Začátečníci:
- první pomoc
- znalost základních léčivých bylin
- cítění životní energie živých tvorů

Mírně pokročilí:
- léčba vážnějších zranění (zlomeniny, zastavení krvácení, …)
- znalost většiny léčivých bylin, jejich účinků, úpravy...
- sestavení diagnózy na základě životní energie

Pokročilí:
- léčba zranění obecně
- léčba nemocí; kašel, rýma, chřipka...
- znalost bylin léčivých i jedovatých a jejich účinků
- léčba pomocí léčebné magie: lehká zranění, nepříliš závažné nemoci
- míchání mastí, odvarů, čajů a podobných věcí

Experti:
- vše předchozí
- léčba závažnějších nemocí i zranění pomocí léčebné magie

Historie
Hlavní pro historiky je právě historie městečka - v minulosti ještě vesnice - a draci. Jejich vývin, ovšem ne tak dopodrobna jako v Dracologii, příchod jezdců do Heritage, založení města, pět jezdeckých rodů atd. Všechno, co se týká jezdců. Zkoumají pohnutky Němců, jak se dozvěděli o dracích a také Vyhnance. Kde se vzali, jejich cíle a podobně.

Magie - fyzikální x elementární x psychická
Pro studium tohoto oboru se hodí zvlášť ti jezdci, kteří mají větší nadání pro magii a také fantazii, která je také velmi důležitá při kouzlení. Nejde hned zahrnout všechny tři hlavní magie, proto se to musí brát postupně. Anebo se zaměřit jen na jednu část a tu rozvíjet a pracovat na ní nejvíc.

Alchymie
Získání zlata z jiných kovů a nesmrtelnosti nečekejte, žádný kámen mudrců. Tady jde spíš o očarovávání již známých bylinek, aby zesílily jejich účinky, a jejich kombinování. Je to propojené s Léčitelstvím v tomto ohledu. Ale také jde o vývin nových a pevnějších kovů, napodobení dračích šupin, zkoumání dračí krve a vůbec výroba různých lektvarů či dryáků, které se testují jak na lidech, tak na zvířatech.

Boj - ofenzivní (+ kletby a destruktivní magie) x defenzivní (+ obranná magie)
Zde se můžete zaměřit buďto na boj ofenzivní - útočný, anebo na defenzivní - obranný. S oběma se pojí jiná magie, tudíž je lepší si vybrat jen jedno a poté přibrat tu druhou. Lze se ale zaměřit na obojí, ačkoliv spíš povrchně a ne tak důkladně. Základy obojího by však měl zvládat každý.

Dracologie
Vše, nač si vzpomenete ohledně draků hlavně z fyzického hlediska. Anatomie jejich těla, nemoci a zranění, která je mohou postihnout, jejich růst a vývoj, případně možné způsoby, jak ho urychlit. Zajímá je také líhnutí vajec a to, co má vliv na jejich barvu, velikost, povrch. Zkouší tyto aspekty dokonce ovlivňovat sami.

Duchovno
Zabývá se poutem mezi drakem a jezdcem, jeho podstatou a účinky na obě jeho strany. Zde je velmi důležitá meditace a splynutí myslí, ve vyšším stadiu i jejich úplné prohození. Dračí mysl je v těle jezdce a naopak. To otevírá nové možnosti. Sem se hodí jezdci se silným poutem se svým drakem, ti se slabým těžko dosáhnou splynutí myslí. Zde se hodně prohlubuje pouto a také se oba dva učí rozumět tomu druhému natolik, že mohou jednat jako jeden. Duchovno prostě zkoumá draka z psychického hlediska, tudíž i vývoj jeho inteligence a řeči během dnů a týdnů.

Každý jezdec si smí vybrat jeden primární obor, na který se zaměří, a k němu ještě maximálně dva další.
Návrat nahoru Goto down
http://dragon-academy.forumczech.com
 
Jezdecké obory
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: INFO :: Reálie-
Přejdi na: