PříjemHledatRegistracePřihlášení

Share
 

 Nayara Evans & Nezzaru

Goto down 
AutorZpráva
Nayara

Nayara

Posts : 50
Join date : 17. 02. 15
Age : 20

Nayara Evans & Nezzaru Empty
PříspěvekPředmět: Nayara Evans & Nezzaru   Nayara Evans & Nezzaru I_icon_minitimeWed Feb 18, 2015 6:57 pm

Nayara Evans & Nezzaru 5cfc314254_100590586_o2
Meno: Nayara Evans
Vek: 20 rokov
Pohlavie: rozhodne ženského pohlavia
Povolanie: študent prírodovedeckej fakulty

Vzhľad:
Na Nayare je už od pohľadu vidieť, že má predkov niekde z Južnej Ameriky. Nie je až tak tmavá ako jej matka, ale jej pleť má farbu nalešteného týkového dreva. Tvár jej rámujú havranie čierne vlasy, ktoré jej padajú na plecia a siahajú jej po lopatky. Pri koncoch ich má mierne zvlnené a má ich veľmi husté. Práve preto si ich nečeše, má ich také divoké. I tak to ale vyzerá naozaj dobre, viacerí by si pomysleli, že si to tak robí naschvál. Zväčša ich má rozpustené, ale občasne si ich krotí do copu. Iné účesy si nerobí a ani si ich nečačká. Jej hlbšie posadené oči majú mandľovitý tvar a dúhovka je farby roztaveného zlata, ktoré je tu a tam pretkané tmavohnedou farbou. To je na nej taká zaujímavosť, pretože je to dosť patrne vidieť. Vďaka tomu, že má oči hlbšie posadené, dokáže vytvoriť fakt naštvaný pohľad, ktorým dotyčného prebodne skrz naskrz. Po matke má jemnejšie rysy a mierne vypuklejšie lícne kosti. Po otcovi má zas hranatejší tvar tváre, čo ešte viac ladí s vlasovým lemovaním. Ako každé dievča v jej veku je štíhla, ale ona nikdy nemala tendenciu tlstnúť. Patrí medzi tie vyššie dievčatá. Je obratná a mrštná, jej pohyby sú ale trochu zvláštne. Sú zvláštne elegantné, ako šelma a pri chôdzi sa to prejavuje najviac. Akoby sa to od tých jaguárov naučila. Možno z toho časom vyrastie, možno nie.
Čo sa týka oblečenia, tak má radšej nohavice a tričká, než sukne a šaty. V šatoch a sukniach sa cíti tak obmedzená, no i tak ju občasne môžete vidieť aj v tom. Keď sú horké dni leta, rada si na seba dáva len hnedý koženný korzet. Z obuvi nosí všetko od tenisiek až po čižmy na zimu. V tom vyberavá nie je. Zo šperkov nosí len taký zlatý prívesok, ktorý ma pripevnený na jednom prameni vlasov na pravej strane. Je to taký prívesok do vlasov a dole si ho nedáva.

Povaha:
Čo povedať o Nayare? Je to celkom flegmatik, i keď nie úplný. Stále si udržuje istú ostražitosť a svoje okolie stále sleduje, hoci nenápadne. Flegmatik je hlavne na to, čo sa jej netýka a čo ju nezaujme. Síce napríklad vidí, že niekoho niekde bijú, ale ona je voči tomu úplne ľahostajná. Neuprednostňuje zrovna 'jeden za všetkých, všetci za jednoho'. Ak jej iný v ničom nepomohli, nemá ona prečo pomáhať im. Skôr teda uprednostňuje 'každý sám za seba'. Áno, je to sebec, no jednoducho sa riadi; "Žijem a bojujem len sama pre seba." Toto ale pominie, ak ide fakt do tuhého. Vtedy pomôže tak či onak. Snaží sa byť čo najmenej závislá od ostatných, radšej si všetko robí sama. Len málokedy požiada o pomoc, to už si nevie dať rady. Týmto sa dostávame k jej hrdosti. V každej chvíli si dokáže uchovať dôstojnosť. Pred nikým by nesklonila hlavu a neponížila sa. S autoritami máva nemalé problémy, keďže okrem seba neuznáva nikoho a teda prinútiť ju k nejakým rozkazom, ak sa jej nebudú chcieť splniť, bude dosť veľký oriešok. Nehovorím, že to nie je nemožné, ale ľahké ani zďaleka. Pravdepodobne ju k tomu bude môcť prinútiť len niekto, koho si aspoň trošičku váži, pretože podobných ľudí je aj bude veľmi málo.
Nie je z tých, čo by si nechali skákať po hlave. Určite teda u nej nehrozí, aby sa niekde schúlila a nechala sa šikanovať alebo buzerovať. Práve naopak, postaví sa vám čelom a do ksichtu vám povie, čo si o vás myslí a nezaručujem za to, že tam nebude cítiť sarkazmus. Na prvý pohľad by ste to do nej ale určite nepovedali. Nepatrí totiž k tým spoločenským tipom. Je to skôr samotár, keďže sa rada zahĺbava do seba. Ak k nej ale príde spoločnosť sama, neodohná ju. Má radšej nenútenú konverzáciu, než takú tú umelú, nútenú. Pri nenútenej konverzácii zistíte, že dokáže byť fajn spoločníkom, síce v spoločnosť neobľubuje. Jej chovanie však záleží aj od toho, ako sa k nej budete správať vy. Ako vy k nej, tak ona k vám. A od toho, akú bude mať zrovna náladu. Po celý čas však môžete počítať s podpichovaním. Často máva podpichovačné, sarkastické poznámky a dokáže na to využiť hocičo, čo jej ponúknete z toho, čo poviete. Nie je zrovna z tých, čo by dávali najavo, čo si myslí, často jej jej pohľad i výraz nepreniknuteľný. Preto jeden nikdy nevie, čo si presne zrovna myslí.
Dôverčivosťou zrovna neoplýva, budete si jej dôveru musieť získať. Práve kvôli tomuto a istej nespoločenskosti si svojich priateľov starostlivo vyberá. Chce mať istotu, že ju len tak nepodrazia, síce tým si byť aj tak istá nikdy byť nemôže. No zámerne si priateľov zasa nejako nevyhľadáva. Ak sa jej dostanete nejako pod kožu, tak o tom ani ona sama nebude mať riadneho tušenia. Keďže má rada nezávislosť, nerada sa k niekomu púta. Skôr sa tomu snaží vyhnúť a to hocijako, ako to len pôjde. Preto sa snaží do nikoho nezamilovať a z toho dôvodu nie je z tých, čo by nejako stáli o draka. Trpí takou menšou sebanenávisťou, skôr ako na pozitívne pocity sa teda zameriava na negatívne. O každom si od začiatku myslí, že jej nakoniec aj tak nejako ublíži. Nenávidí ohováranie za chrbtom ani pretvárky nemá rada. U nej tieto veci nehrozia, ona vám radšej na rovinu povie, aký je jej názor na vás.
Inteligencia jej zrovna nechýba, dalo by sa povedať, že je v tomto trochu popredu. Preto si niekedy viac rozumie so staršími a rovesníkmi, zatiaľ čo s mladšími moc nie. Tvrdohlavosťou celkom oplýva tiež, za svojím si bude stáť, až kým jej to niekto nejako nevyvráti. S tým sa spája aj jej cieľavedomosť, ak sa do niečoho pustí, ľahko sa nevzdá. Sebavedomie jej nechýba, síce občas o sebe zapochybuje a dávka odvahy ju tiež neminula. Má rada dobrodružstvá, spoznávanie niečoho nového. Je to aj tak trochu snílok, rada sa stiahne niekedy do svojho sveta a sníva. Pretože sny, tie jej nikto nemôže vziať a zároveň o nich nikto riadne nič nevie.

História:
Nayara sa narodila v Brazílii v São Luís v štáte Maranhão. Jej detstvo bolo docela normálne, zázemie mala dobré, takže nikdy nezažila čo je to hlad ani nič podobné. Bola jedináčik, no i tak ju nikdy nerozmaznávali. Žili blízko chovnej stanice, kde jej matka pracovala a otec svojím spôsobom tiež. Keď bola už dosť veľká, matka ju tam vodila a Nayaru už od prvého pohľadu tieto šelmy zaujali. Uchvátili ju hlavne tie s čiernou srsťou.  Podľa všetkého to mali v krvi. Veľmi rada chodila na stanicu a vypomáhala tam. Kŕmila ich, starala sa o ne a tak. Najradšej mala mláďatá, ale aj tie staršie ušli, keďže niektoré z nich boli stále ako mladé. Jej najmilší jaguár, ktorého mala najradšej bol čierna samica menom Nisara. Jaguáre nikdy s jej prítomnosťou nemali problémy, akoby ju brali ako jednu z nich. Matka jej ale i tak vždy vravela, aby si dávala pozor, keďže nikdy nemôže vedieť, čo spravia. Nayara zväčša len pretočila očami, ale i tak si dávala pozor. Keď začala chodiť do školy, už toľko na stanici nebola, no každú voľnú chvíľu čo mala bola tam. A cez víkendy nehovoriac. Veľa kamarátov nemala, ale jej to nejako nevadilo. Doma ju otec učil aj po anglicky, kebyže sa náhodou bude musieť vrátiť. A ukázalo sa, že sa to vyplatilo. V jej 8 rokoch sa otec musel vrátiť späť do Anglicka, aby tam predniesol všetko, čo sa dozvedel. Luana súhlasila, že s ním pôjde aj ona. A tak sa Nayara aj s rodičmi odsťahovala do Londýna. Ich otec tam vlastni veľký rodinný dom. Nayara bola spočiatku na rodičov naštvaná, keďže ona by najradšej zostala v Brazílii, aby mohla byť s jaguármi, ďalej chodiť do svojej školy a byť so svojimi pár kamarátmi. Takto musela všetko opustiť a bola vrhnutá do úplne iného sveta, s inou kultúrou s iným všetko. Z toho celého bola dosť nesvoja, hlavne keď nastúpila na novú školu. Mala totiž ešte problém s angličtinou, nevedela ju úplne dokonale. Uzavrela sa do seba, keďže tam veľmi nezapadala. Večer vždy ležala na posteli a spomínala na svoj život v Brazíli, na čiernu jaguárku Nisaru, na všetko, čo tam opustila. Všetko jej to chýbalo, časom si ale zvykla. Otec neskôr musel opäť odcestovať, ale tentokrát už Nayara s matkou nikam nešli, aby Nayara nemusela stále meniť školu. Vďaka tomu že mali peniaze, nemusela Luana pracovať, keďže aj tak by v Londýne asi nemala ani čo robiť. Dosť že sa musela naučiť angličtinu.
Nayara tak chodila do školy, kde ju však poniektorí veľmi radi šikanovali a aj keď si tam našla zopár kamarátov, tí ju nakoniec i tak odvrhli. Preto prestala veriť druhým a nejako v tej dobe sa u nej vytvorila k tá sebanenávisť. Keďže pubertou prešla akosi skôr, poniektorí jej radi neskôr pripomínali hlúposti, ktoré urobila a smiali sa jej za to. Samy pri tom robili debiliny, no to už im prišlo normálne. Nayara však bola vývojovo niekde inde a po čase sa ich naučila úplne ignorovať a brať to ako súčasť svojho spackaného života. Keď sa dostala na strednú, tam už to bolo lepšie, lenže ona už aj tak bola uzavretá do seba. V 18 rokoch sa jej rodičia zabili pri autonehode, vďaka čomu ju už v Anglicku nič nedržalo. Odsťahovala sa sem do Heritage. Tu sa rozhodla vyštudovať vysokú, aby sa potom mohla vrátiť do Brazílie a venovať sa tomu, čomu aj jej matka pred rokmi.

Rodina:
Daniel Evans pochádzal z Anglicka. Bol vyššej statnejšej postavy s krátkymi hnedými vlasmi a očami. Nebol najkrajší, ale ani na zahodenie. Narodil sa do bohatšej rodiny právnika a účtovníčky. V dospelosti sa ale rozhodol venovať štúdiu a spoznávaniu rastlín a zvierat. Stal sa z neho prírodovedec, síce sa to jeho rodičom veľmi nepáčilo. Tí skôr chceli, aby sa venoval nejakému ekonomickému povolaniu. On ich ale nepočúval a venoval sa tomu, čomu chcel. Kvôli tomuto veľa cestoval a spoznával tak mnoho ďalších kultúr. Viac sa ale predsa len venoval spoznávaniu nových ale aj už známych rastlín a zvierat.

Luana Ribeiro pochádzala z Brazílie zo São Luís. Mala tmavšiu pleť, hnedé vlasy a oči. Už od pohľadu bolo jasné, že je to rodená Brazílčanka. Bola ale krásna, mala jemné rysy a vypuklejšie líca. Daniel jej vždy vravel, že by kľudne mohla robiť modelku, ale ona sa nad tým vždy len zasmiala a mávla rukou. Jej otec sa venoval štúdiu a záchrane jaguárov amerických a Luana toto povolanie po ňom zdedila. Pracovala na chovnej stanici, kde tieto šelmy zachraňovali a púšťali späť do divočiny.

Rodičia sa stretli pri potuľke pralesom, kde na seba ich skupinky narazili. Luana a jej skupinka akurát ošetrovala nájdeného zraneného jaguára, ktorý sa chytil do pasce a chystala sa ho previesť na chovnú stanicu. Daniel a jeho skupinka im pomohla a tak spoločne odišli na chovnú stanicu. Luana mu cestou porozprávala kam idú a čo robí. Daniel jej zas vysvetlil, že on je prírodovedec. Aj Luane padol Daniel do oka. Daniel za ňou chodil na stanicu a postupne sa tak spolu zoznamovali. Nakoniec ju zobral na rande a potom to už tak išlo ďalej. Zamilovali sa do seba a po čase sa zobrali. O rok na to sa im narodila Nayara. O osemnásť rokov na to sa zabili pri autonehode, keď šli z divadla. Narazil do nich opitý vodič, ktorý vpadol do protismeru.

Zaujímavosti: Na pravom ramene nosí zaujímavý šperk v podobe bielo-zlatého šupinatého hada, ktorý ma miesto očí dva malé ónyxy. Obmotáva sa jej okolo ramena a nikomu doteraz nepovedala, odkiaľ ho má.

Schopnosti:
Sila 1/5
Rýchlosť 2/5
Obratnosť/mrštnosť 2/5

Nayara Evans & Nezzaru 8ade27c98b_100590438_o2


Meno: Nezzaru
Pohlavie: samec
Dátum narodenia: 20.8.2014 / 52. herný deň => IRL: 19.3.2015
Farba: sameň tigrie oko
Vajce: vyzeralo ako veľký kus hladkého tigrieho oka
Element: láva
Plameň: našťastie ešte nechrlí

Povaha:
Nezzaru bude vskutku zvláštny drak. Už odmala sa v ňom prejaví záľuba vo všetkom trblietavom a lesknúcom. Tak moc, že bude v pokušení to ukradnúť a ako dráča to tiež bude robiť. Nebude vyloženým kleptomanom alebo strakou, ako by niekto mohol povedať, skôr je jeho túžba po krásnych veciach tak nezvládnuteľná. Dalo by sa tak povedať, že je skrz tieto veci len veľmi márnivý. Všetky podobé veci si bude odkladať a rád bude nosiť podobné ozdoby na sebe. Nie však nejako prehnane a stále. Skôr len príležitostne.
Bude veselý a občas až prehnane optimistický, ale pozor!, nikdy nie naivný, hoci občas trochu dôverčivejší. Voči druhým tak bude prívetivý a v tomto jednoducho presný opak svojej Jazdkyne. Narozdiel od nej, jemu nebude robiť najmenší problém začať konverzáciu. Často bude na svoju Jazdkyňu naliehať, aby bola príjemnejšia k ostatným a nehovorila toľko prostoreko a sarkasticky. Ako malý ju za to často upozorňuje aj fyzickými prejavmi, že ju varovne kusne, či poškriabe. Keďže už v deň svojho vyliahnutia zažil ostré Nayarine odmietnutie jeho existencie, dalo by sa povedať, že ho táto udalosť mierne poznačila. Bude veľmi háklivý, ak Nayara nebude niekde blízko alebo bude nadlho preč, čo nedajbože odíde bez toho, aby to oznámila jemu alebo niekomu inému. V takej situácií dosť možno môže až hysterčiť, pretože ho ako prvá možnosť napadne, že ho Nay opustila. Na to si teda bude musieť jeho Jazdkyňa dávať bacha.
Bude až hyperaktívny a nevydrží dlho na jednom mieste, čo sa v mláďacom veku prejaví ako jeho zvedavosť, hoci okrem lesknúcich sa vecí nič dlho neskúma. Veľa vecí ho hneď začne nudiť a okrem šperkov ho bude zaujímať len pár vecí. Bude to veľký lichotník a jeho záľuba v dračiciach bude nesmierna. Avšak bude k nim trochu cynický - ako keby si myslel, že sú inteligenčne niekde inde než samce - nižšie, samozrejme. Bude neznášať nudu a ničnerobenie, lebo pre neho bude deň, kedy nenájde žiadnu krásnu vecičku, dňom premárneným. Občas sa bude niektorým zdať, že je príliš afektovaný, ale on už taký jednoducho je. Skôr myslí, ako koná a bude tiež úprimný za každej situácie. U neho bude platiť "čo na srdci, to na jazyku".

Vzhľad:
Tento dráčil sa vzrastovo bude radiť medzi veľké draky a je hnedý rovnako ako bolo jeho vajce. Chrbát, vrch chvosta, krku aj vrch hlavy je pokrytý jemnou hrejivou mäkkou srsťou, rovnako akú majú tigre, takže bude v pokoji možné na ňom jazdiť aj bez sedla a to aj vo veľkých výškach. Srsť bude totiž jeho Jazdca príjemne hriať. V nej taktiež dosť vynikajú zlaté tigrie pruhy. Z toho dôvodu postráda akékoľvek ostne. Spodná časť tela so spodnou čeľusťou a nohami má, naopak, pokryté drobnými, blízko seba naskladanými šupinami, ktoré sú hladké a so svojimi občasnými zlatavými odleskami veľmi výrazné. Pazúry na predných nohách má veľmi ostré, belostné a zasúvacie ako mačky, zatiaľ čo na zadných nohách má pazúry kratšie a tupé. To vypovedá o tom, že to bude dobrý bežec a skokan spolu s tým, že bude dobrý v boji na zemi. Zuby má taktiež veľmi ostré, dalo by sa povedať, že ostrejšie ako pazúry a vrchné tesáky mu presahujú von z papuľe. Dva hlavné rovné rohy má položené viac k hlave. Hlavný oblúk kostí na krídlach je pokrytý srsťou, zatiaľ čo kostičky spájajúce blanu sú už normálne, pokryté drobnými šupinkami a napriek tomu, že sú mohutné, si nebude Nezzaru v lietaní veľmi istý, aj keď to nebude práve zlý letec. Oveľa istejší si bude na zemi a tiež pohyb bude uprednostňovať radšej po svojich nohách. Oči má vo farbe Lapis lazuli. V chrlení ohňa bude ľahko podpriemerný a nebude schopný svoj oheň poriadne zamieriť, takže presnosť nebude jeho parketa.

Schopnosti:
Let - rýchlosť> =
Let - vytrvalosť> =
Let - akrobacia> +
Let - nosnosť> ++

Sila> ++
Stisk čeľustí> ++

Beh - rýchlosť> ++
Beh - vytrvalosť> +++

Chrlenie ohňa - žiara> =
Chrlenie ohňa - vytrvalosť> =
Chrlenie ohňa - mierenie> -


Naposledy upravil Nayara dne Sat Mar 21, 2015 8:24 pm, celkově upraveno 4 krát
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin
Poutník

Posts : 214
Join date : 20. 10. 14

Nayara Evans & Nezzaru Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nayara Evans & Nezzaru   Nayara Evans & Nezzaru I_icon_minitimeWed Feb 18, 2015 8:05 pm

Já si myslím, že není nejmenší problém tě hodit do schválených Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://dragon-academy.forumczech.com
Nayara

Nayara

Posts : 50
Join date : 17. 02. 15
Age : 20

Nayara Evans & Nezzaru Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nayara Evans & Nezzaru   Nayara Evans & Nezzaru I_icon_minitimeSat Mar 21, 2015 8:27 pm

Aktualizácia

~ pridaný jeden malý Zlodejíček :3
~ rožírená Nezova povaha a to vzhľadu pridaná zmienka ohľadom jeho ostňov
~ mierna grafická úprava

Nejaké tie zmeny sa ešte budú diať, hlavne oná grafická časť a doplnenie zopár drobností
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content
Nayara Evans & Nezzaru Empty
PříspěvekPředmět: Re: Nayara Evans & Nezzaru   Nayara Evans & Nezzaru I_icon_minitime

Návrat nahoru Goto down
 
Nayara Evans & Nezzaru
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: Kartotéka :: Dračí jezdci-
Přejdi na: