PříjemCalendarFAQHledatSeznam uživatelůUživatelské skupinyRegistracePřihlášení

Share | 

Náměstí a hlavní ulice

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Náměstí a hlavní ulice   Mon Oct 20, 2014 4:55 pm

Městečko není velké, a tudíž ani jeho náměstí nepatří mezi ta největší. Uprostřed se nachází kašna, jejímž motivem je sokol s roztaženými křídly. Ze špiček křídel a z jeho doširoka otevřeného zobáku tryskají proudy vody. Voda je čistá a platí zákaz házení čehokoliv dovnitř - i mincí. Je tam mnoho laviček, které vybízejí k posezení, a u každé je koš.

Naposledy upravil Osud dne Tue Feb 17, 2015 10:00 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-academy.forumczech.com
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Wed Oct 22, 2014 6:50 pm

Dnešek byl jako dělaný na procházku po městě. Proto Ambra vyrazila ven. Dnes měla v baru noční, a tak si nemusela dělat starosti s dovolenou. Bylo příjemné teplo, sluníčko svítilo a hřálo. Ledovláska si oblékla černé tílko, roztrhané riflové kraťásky a tenisky. Na náměstí v tu dobu nebylo moc lidí, což jí vyhovovalo. Došla až ke kašně a opřela se o její okraj. Zkusila vodu v ní. Studená, jak jinak. Ušklíbla se na svůj obraz ve vodě a prsty ho rozehnala.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Lee Adams

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Wed Oct 22, 2014 7:17 pm

Lee se vesele procházel po náměstí a zkoumal nákupní stánky, aby si koupil něco k snědku. Byl rád, že má konečně čas jen pro sebe. Školy měl už plné zuby a doma si toho klidu moc nedopřeje. Oblečený byl v  jeho oblíbeném tričku s Pac Manem, obyčejných černých džínách a v starých teniskách, které vlastní už tři roky a pořád záhadně drží pohromadě.
 Asi po pěti minutách hledání nečeho, co by se dalo považovat za jídlo, objevil místo, kde prodávali makové šátečky. Hned když je uviděl, radostně tleskl a vydal si je koupit. Koupil si tři, a aby toho nebylo málo, dostal chuť i na koblihy. Zaplatil a spolu s hromadou sáčků se spokokojeně vydal směrem k nejbližší lavičce. Posadil se a začal jíst.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://someone-really-weird-trust-me.tumblr.com/
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Wed Oct 22, 2014 7:30 pm

Její pozornost upoutal jakýsi kluk. Nevypadal na člověka, který se tu narodil. Ale taková nebyla ani Ambra. Ona se sem přistěhovala už před třemi lety. Připadalo jí docel zvláštní, jak rychle jí to tu uběhlo. Ale nemohla si na nic stěžovat. Práci měla, byt měla a už scházeli nějací ti přátelé. Chvilku toho kluka sledovala - samozřejmě nenápadně - a poté se odlepila od kašny.
Vydala se přímo k němu. "Ahoj," začala docela přátelsky a k tomu dodala ještě takový napůl úšklebek a napůl úsměv. Byl o pár let mladší než ona, ale v tu chvíli to neřešila. I když se říkalo, že chlapci dospívají pomaleji než dívky, jí občas připadalo, že je to naopak. Proto jí u kluků tolik nevadilo, že jsou mladší než ona. Na rozdíl od dívek se obvykle nechovali jako městské rozmazlené fiflenky, se kterými měla dříve tu čest v Londýně. "Můžu?" trhla hlavou k lavičce. Pokud jí to dovolil, přisedla si k němu. "Žiješ tu už dlouho?" zajímala se.
Návrat nahoru Goto down
Lee Adams

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Wed Oct 22, 2014 8:15 pm

Původně si věnoval jen vychutnávání si zaslouženého jídla, ale z jeho myšlenek ho vytrhla neznámá dívka, která na něj zničehonic promluvila. Zaostřil na ni svůj zrak a usoudil, že tato osoba pravděpodobně není žádný asasín a nepokusí se ho zabít. Tak tedy přikývl a posunul se, aby uvolnil místo na lavičce. "Docela ano..." Odpověděl na jeí dotaz. Dlouze se zadíval na její vlasy. Mrazilo ho jen z toho pohledu na ně. "Co Vy, ledová královno?" Zašklebil se a ze sáčku vytáhl koblihu. Byl trochu zklamaný, protože když se do ní zakouskl, zjistil, že v ní není marmeláda. Zívl si a očima sjel na kašnu, která se mu nikdy nelíbila. Připadala mu moc přeplácáná. Vždycky, když kolem ní šel, se jen na ní zamračil. Utřel si pusu, byl celý od cukru. Nabídl té dívce jeden makový šáteček. "Máte zvláštní přízvuk...Britský?" Vyzvídal Lee.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Wed Oct 22, 2014 8:22 pm

Přikývla na jeho odpověď a poté se musela rozesmát. "Ledová královno?" zopakovala po něm. Samozřejmě znala důvod toho oslovení, ale přesto to musela zmínit. Musela však uznat, že trochu jako ledová královna může vypadat. I když to nebyl účel. "No, podle toho, jak dlouhá doba jsou tři roky," dodala odpověď, když jí oplatil otázku. "A klidně mi tykej. Když mi někdo vyká, připadám si strašně stará," požádala ho s úšklebkem a prohrábla si vlasy. Všimla si jeho pohledu na kašnu. Byl jaksi... znechucený? Nelibý? Nedovedla by ho popsat, ale došlo jí, že se mu nejspíš moc nelíbí. "Ano, jsem z Londýna. Pravděpodobně se přízvuku nikdy úplně nezbavím," odvětila a s díky si vzala šáteček, do kterého se hned zakousla. "Ani jsem se nepředstavila - jsem Ambra," uvědomila si s úsměvem a nabídla mu ruku, aby si mohli potřást. "Tobě se ta kašna moc nelíbí, že?" uchechtla se.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Thu Oct 23, 2014 6:02 pm

Sedět neustále doma a odcizovat se lidské společnosti se nevyplácí takže jsme se jednoduše rozhodl vydat na chvíli z domu ven a směr náměstí. Tipoval jsem že by se zde mohlo nacházet největší množství lidí jelikož náměstí bývá vždy centrem dění a srocuje se zde nejvíce lidí už od dob středověku, kdy se zde konaly trhy. To ale v dnešní době bylo už vzácností. Pomalým krokem dojdu k fontáně a prohlédnu si motiv sokola. Moc se mi k městu jako bylo Heritage význam sokola nehodil ale vzhledově vypadal velmi dobře to se zase muselo uznat. Zdálo se mi ale že na fontánu zírám příliš dlouho takže se raději přesunu na jednu z laviček a sednu si abych využil hezkého počasí k odpočinku. Původní důvod mého příchodu na náměstí jsem nějak zapomněl.
Návrat nahoru Goto down
Poutník
Admin

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Thu Oct 23, 2014 6:08 pm

Zničehonic Jaciána přepadlo nutkání se vydat do lesa. Před očima se mu objevila jakási jeskyně a hned zase zmizela. Nutkání přetrvávalo, ale bylo na něm, jestli se rozhodne jít, nebo zůstat tady.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-academy.forumczech.com
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Thu Oct 23, 2014 6:26 pm

Dalo by se říct že jsme přemýšlel nad nesmrtelností chrousta jelikož mě nic jiného kloudného zrovna nenapadalo, když se mi do myšlenek vkradlo nutkání vydat se do lesa k nějaké jeskyni, která se mi dokonce promítla před očima. Někdo jiný by si to možná více promyslel jestli nemá nějaké podivné halucinace ale nutkání bylo v celku silné a navíc i má zvědavost a záliba v rozluštění různých záhad mě donutila se jen chvilku po té co jsem si sedl se zase zvednout a vydat se směrem k lesu a k dané jeskyni, ke které mě vedly instinkty posílené podivným nutkáním.
//Jeskyně v lese
Návrat nahoru Goto down
Lee Adams

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Fri Oct 24, 2014 6:32 pm

"Lee..." Odpověděl a potřásl jí rukou. Znovu se podíval na kašnu. "Jo...Je divná." Usmál se na Ambru. S chutí se zakousl do posledního šátečku, přemýšlel nad tím, jestli si má ještě něco na zub koupit.
Na to, kolik toho denně snědl, byl pořád hubený. Jen jedl a spal nebo seděl u počítače. Nikdy se nesnažil dělat nějaký sport. Přišlo mu to zbytečné.
"Mimochodem - pěkný háro." Poznamenal unešeně a jemně prstem pokynul k jejímu účesu. Představa sebe s obarvenými vlasy ho pobavila. Nancy by ho určitě hnala smetákem a pak následně povolala Princeznu, aby ho zakousla. Kulička by se pravděpodobně snažil rozeznat barvu. Kdyby nebyl tak rozmazlený a Nancy z něj nedělala ještě menší mimino než je, možná by rozeznal kočku od psa.
Lee se postavil a oprášil ze sebe cukr. "No nic. Bylo to fajn, ale už musím. Páčko." Rozloučil se s Ambrou pomalu odcházel. V půlce cesty se otočil, aby jí mohl zamávat.
Když došel domů, čekal tam na něj hotový 'cvokhaus', jak to nazval, nestíhal se divit, co všechno dokáže malá čivava, když jí necháte na hodinu samotnou.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sat Oct 25, 2014 5:55 pm

//Les - Jeskyně
Z jeskyně jsem došel až do města a na náměstí. Cítil jsem se strašně divně že jsem se po městě procházel s jedním dráčetem v náručí a druhým v patách. Upřímně jsem proto doufal že přinejmenším to Perla brzy najde svého jezdce nebo jezdkyni abych měl pak starosti pouze s Ocelkou, která mi stále spala v náručí. Mám s ní jít rovnou domů nebo se ještě stavit pro nějaké maso aby měla co jíst? Tahle myšlenka mi prolétla hlavou, když jsme zrovna procházel kolem kašny na náměstí. Nechal ale Ocelku u mě doma samotnou bez dozoru se mi ale nezdál jako dobrý nápad takže i přes ten strašně divný pocit že si jí nosím sebou se rozhodnu že nakoupit nejdřív i nějaké maso bude lepší nápad. To by se ale nejdřív musela Ocelka vzbudit takže dojdu k jedné z laviček u kašny a na chvilku si sednu a položím si Ocelku na klín. Ruce už mě totiž začínaly bolet jak jsem jí nosil.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sat Oct 25, 2014 7:14 pm

Úsměv Leemu oplatila úšklebkem a sledovala, jak kouše do šátečku. Pak se děkovně usmála a opět si prohrábla vlasy. "Díky, dávám si záležet," blýskla úsměvem a jak se začal loučit, pomalu se zvedala i ona. Ale nikam se ještě nechystala. Přešla zase ke kašně, opřela se o ni a zadívala se na sokola. Zvláštní, jako kdyby mě něco... volalo... pomyslela si s údivem a otočila se. Spatřila jakéhosi kluka, jak s nějakým zvířetem jde k lavičce a sedá si na ni. A za ním cupitalo... dráče? Cože?! Ambra nic nechápala a její obočí vyletělo vysoko nahoru. To perleťové dráče na ni upřelo černé hluboké oči a volalo ji k sobě. A Ambra, ač trochu neochotně, se k němu vydala. Hned poznala, že to je dračice. "Ahoj zlatíčko, copak tu děláš?" zavrněla k němu a klekla si. Vůbec jí nepřipadalo divné, že se tu baví s drakem. Vzala Perlu do náruče a začala ji drbat pod krkem. Dračinka slastně vrněla. Až teď se Ambra uráčila pohlédnout na toho kluka, který seděl na lavičce. S dalším dráčetem?!
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sat Oct 25, 2014 8:33 pm

Ocelka stále spala a nevypadalo to že se vzbudí v nejbližší době. Jen občas sebou zavrtěla, když jsem jí pohladil po hlavě. Opatrně jí proto přesunu ze svého klína na lavičku vedle sebe a Ocelka na to reaguje tím že se mi přitiskne víc k boku. Já se rozhlédnu kolem sebe a všimnu si že u Perly byla nějaká modrovlasá holka a Perla se zdála být velmi spokojená. Že by její jezdkyně? Ta holka se dívala směrem ke mě a zdálo se že je zmatená, přinejmenším mi to tak připadalo ale skutečnost mohla být jiná, takže se jednoduše zvednu se z lavičky a zkontroluju že Ocelka ještě spí a dojdu k modrovlásce. "Jak vidím tak Perla už si našla svou jezdkyni. Já už se bál že mi zůstanou na krku dvě dráčata a jedno ani nebylo moje." Poznamenám s úsměvem a kývnu k dráčeti. Proč kolem toho taky dělat nějaké zbytečné cavyky že ano? Nebyl jsem Zahrëlis abych to nějak obkecával. Neměl jsem to ani v povaze.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sat Oct 25, 2014 8:41 pm

Upřela pohled na toho kluka. Jak zo myslel s tou jezdkyní? O čem to mluvil? Ambra teď už nic nechápala. Vzala však Perlu do náruče a kousek k němu popošla. "Co tím myslíš?" zeptala se trochu podezřívavě. Střelila pohledem po té malé ocelově modré dračici, která spala na lavičce. "To dráče je tvé?" zeptala se zvědavě a se zájmem si ji prohlížela. Nevěděla ale, jestli to je samec nebo samice, i když na ni to dráče působilo spíš jako samice. Drobná a rozkošná dračice. Ale stejně jí připadala nejkrásnější ta její. Nevědomky začala o Perle uvažovat jako o své. "Kde se tady ta dráčata vzala? Vždyť by neměla vůbec existovat," nechápala, ale stále Perlu drbala pod krkem.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sat Oct 25, 2014 9:00 pm

Jak strašně rád jsem lidi poučoval a teď se mi naskytla skvělá příležitost. "Tak jak jsem to řekl. Perla si tě zvolila jako svou jezdkyni. Teď je ještě malá ale až vyroste tak se na ní budeš moct naučil létat. Je to prý součást naší duše a až povyroste budeš s ní moct hovořit myšlenkami, skrz pocity a obrazy. Bude ale umět mluvit i normálně." Poučím modrovlásku a nad její další otázkou se otočím na Ocelku a hrdě se pousměju než stočím pohled zpět na dívku. "Ano. Ocelka je moje. Nebo spíše já její." Poznamenám když si uvědomím jak majetnicky se ke mě to dráče chovala. Bůh ví do čeho ta její majetnickost přeroste až bude větší. Bylo ale roztomilé jak si mě přivlastňovala. "Ta dráčata se vylíhla z vajec v jeskyni, kterou v lese stráží duch dávného dračího jezdce. Perla se hold vylíhla dřív než tě stačil Zahrëlis vyhledat takže si tě musela najít sama. To já si pro Ocelku musel dojít." Informuju modrovlasou a pousměju se. V tom ale uslyším vyplašené kníknutí. Ocelka se vzbudila a očividně se jí nelíbilo že jsem od ní šel pryč takže opatrně seskočí z lavičky a popoběhne si až ke mě kde mi věnuje nespokojený pohled. Hned jí zvednu do náruče a chlácholivě pohladím po hřbetě nad čímž spokojeně vycení zoubky v úsměvu a pohledem vyhledá Perlu v náručí modrovlasé.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sun Oct 26, 2014 9:35 am

Její pěkně tvarované obočí vystřelilo ještě výš než předtím. Jezdkyně? Létání?! Nic nechápala a tvářila se snad ještě zmateněji. "Ale jak je to možné? Vždyť draci by neměli existovat," hlesla a svým prohlášením si vysloužila kousnutí do prstu, jako kdyby jí Perla hodlala ukázat, jak moc je skutečná. Ambra sykla bolestí, ale nezazlívala jí to. Pohladila ji po hlavičce a usmála se na ni. Na jeho odpovědi zamyšleně přikyvovala a přemýšlela o tom, co všechno se teď změní. Opravdu doufala, že si nebude muset hledat nový byt. A že nebude Perla příliš zlobit. "Mohl bys mi pak ukázat tu jeskyni? Ráda bych se s tím duchem setkala a promluvila si s ním," nadhodila. Mohl by jí leccos vysvětlit. Třeba jak to, že tu stále jsou draci. Jasně, slyšela všemožné pověsti a její šéf Carl se ji vždycky snažil přesvědčit, že draci a jezdci existovali. A teď mezi ně patří. Ten bude mít radost, že měl celou dobu pravdu. Perla celou tu dobu pozorovala malou Ocelku na lavičce a když seskakovala a šla ke svému jezdci, pobaveně cenila zoubky. Mrkla na ni a poté vnutila svou hlavičku Ambře do dlaně. Olízla své jezdkyni krk a cosi napůl zavrčela a zavrněla. "Nemáš hlad?" zkusila hádat ledovláska. Perla švihla souhlasně ocáskem a jemně ji kousla do zápěstí. "Živí se asi masem, co?" střelila pohledem po tom klukovi. A až pak jí došlo, že ani nezná jeho jméno. Te by bylo fajn, když je nejspíš jediným dalším, kdo tady patří malé dračí potvůrce. "Jak se vlastně jmenuješ? Já jsem Ambra," představila se a podala mu ruku, což bylo poněkud obtížné a složité vzhledem k tomu, že držela v náručí dráče. Ale podařilo se. Perla sice párkrát škubla ocasem a protočila oči, ale neztěžovala jí to.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sun Oct 26, 2014 1:47 pm

Zavrtím nesouhlasně hlavou nad jejím prohlášením. "Draci existovali a existují. Jen byli před nějakou dobou vyvražděni a očividně po nich zůstala jen dračí vejce, která se očividně rozhodla začít klubat." Informuju jí a pobaveně se uchechtnu nad tím co jí provedla Perla za to prohlášení. Nad její žádostí přikývnu. "Samozřejmě. Velmi rád. Myslím že i Zahrëlis bude rád že ví koho si Perla vybrala." Ujistím jí souhlasně. O tomhle nemohl nikdo pochybovat. Maximálně já a to že trefím zpátky k jeskyni. Byl jsem rád že jsem od ní vůbec trefil zpět do města. Ocelka  se mi zatím z náruče vyšplhala na rameno a natáhla se mi s klidem kolem krku jak nějaká podivná šála zatím co se drápky a ocasem přidržovala aby nespadla. "Samozřejmě že maso. Sám jsem čekal až se Ocelka vzbudí abych jí nějaké maso nakoupil aby měla co jíst. Nechávat jí samotnou doma bez dozoru by mohlo mít totiž katastrofální důsledky." Poznamenám s úsměvem a pohladím Ocelku po předních tlapkách. "Já jsem Jacián. Rád tě poznávám Ambro." Představím se na oplátku a přijmu její nabízenou ruku abych si s ní krátce potřásl než ruku zase stáhnu k sobě.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sun Oct 26, 2014 7:30 pm

Pokrčila rameny. "Očividně," odvětila s malou dávkou sarkazmu a možná i trochy jízlivosti. "Ale vyvraždění? Páni," broukla pak podmračeně. Znělo to zajímavě a děsivě. V duchu si slíbila, že svou malou Perlu nedá. Nenechá lidi, aby ji zabili. Málem zlostně zavrčela při představě, že by jí ji měli vzít. "Děkuji," odpověděla, když už se konečně ovládla. Připadalo jí zvláštní, že už bere Perlu jako svou součást. Malé dračici se to však zjevně velmi líbilo. Položila jí hlavičku na rameno a spokojeně vrněla. Pobaveně sjela pohledem Ocelku, která se na Jaciánovi usadila v opravdu zvláštní poloze. "Výborně, ale ty s ní půjdeš jen tak do supermarketu? Lidi ji uvidí..." Znepokojeně pohladila Perlu po hřbetě. Už teď se na ně pár lidí, kteří byli na náměstí, divně dívali. "Nápodobně," odvětila a tentokrát to myslela zčásti i vážně. Opravdu ráda poznávala někoho, koho potkalo něco podobného jako ji.
Návrat nahoru Goto down
Denny
Historik

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sun Oct 26, 2014 9:33 pm

<<< Jaskyňa

Dey hľadala pohľadom oceľovú dračicu a toho chalana cca v jej veku, ktorý vyšiel von s oceľovou dračicou. Hneď ich našla a aj malú Perlu. Rýchlo sa k ním rozbehla a drsne zastavila. "Zdravím som Denny, momentálne niečo ako posol Zahrëlisa. Odkazuje vám, že sa máte okamžite dostaviť do jaskyne," vysvetľovala udychčane, nečakala na odpoveď a už sa pohla dopredu naspäť do jaskyne.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://dragon-rock.slovakforum.cz
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Mon Oct 27, 2014 3:53 pm

Její jízlivost a sarkazmus jsem raději ignoroval jelikož jsem se nehodlal zbytečně rozčilovat. Nad tím vyvražděním také jen přikývnu. Nebylo k tomu co víc dodat a pousměju se nad poděkováním. Nebylo ale za co děkovat. Byla samozřejmost že bych jí tam zavedl. Musel jsem ale uznat že tahat Ocelku do supermarketu by asi nebyl nejlepší nápad ale jiná možnost nebyla. Ocelka se nezdála že by se ode mě hodlala vzdálit na víc než krok. Pokud vůbec aspoň to. "Vím že to není nejlepší nápad ale nemůžu jí nechat samotnou a Ocelka dává jasně najevo že se ode mě nehne." Poznamenám a podívám se do bledých očí Ocelky. Její pohled jasně říkal ať mě ani nenapadne se od ní vzdalovat.  Než jsem ale stihl říct něco dalšího přiběhlo k nám děvče se vzkazem od Zahrëlise. To děvče jsem viděl u vchodu do jeskyně, když jsem odcházel ale dráče u sebe neměla takže se jí asi ještě nevylíhlo. Jen na její slova přikývnu a podívám se na Ambru. "Jdeme?" Optám se jí a sám se vydám k jeskyni. Dráčata a jejich žaludek očividně musel chvilku počkat.
//Les - Jeskyně
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Mon Oct 27, 2014 4:33 pm

Pokrčila rameny. Byla si jistá, že Perla by se jistě chovala nanejvýš ukázněně. Nebo tak alespoň usuzovala z toho, jak se předtím nesla, když sem šla. Ale zdání může klamat a o tom Ambra věděla své. Musela se však krátce zasmát, když si všimla, jak se malá Ocelová dívá na Jaciána. "Ty budeš asi hodně majetnická dračice, co?" nadhodila k ní škádlivě. Vtom se u nich objevila nějaká dívka. Ambra si ji podezřívavě změřila a totéž i Perla. Dračinka ji však poznala, pamatovala si, že ji viděla před jeskyní. Seskočila své jezdkyni z náruče a schválně velmi elegantně vyšla směrem ke svému někdejšímu domovu. Ambra ji okamžitě následovala, i když tak trochu z donucení.
>> Jeskyně s vejci
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sat Nov 01, 2014 2:06 pm

9. herní den
Už jsme si docela zvykl že mě Ocelka následuje na každém kroku ať už po domě nebo po městě. Občas jsem jí nosil za krkem, moc totiž za tu dobu nevyrostla pokud vůbec, nebo chodila po svých vedle mě, i když přesvědčit jí o tom bylo poněkud těžší. I teď se ťapkala vedle mě po náměstí, když jsem tudy šel. Bylo totiž dost horko a to mě tak trochu vyhnalo z domu někam ven jelikož má klimatizace byla aktuálně mimo provoz. Co jsem ale nečekal bylo že při procházení kolem fontány se  ode mě Ocelka oddělí a skočí do ní. Byla ale příliš malá než aby jí hlava zůstala nad hladinou takže jí hned zase vytáhnu. Rukávy světle modré košile jsem měl vyhrnuté k loktům takže jsme se nebál že si je namočím  ovšem jakmile jsem vzal Ocelku do náručí a přitiskl si jí k sobě tak se mi namočila látka na hrudi. Ocelka nespokojeně vyplivne vodu co se jí dostala do tlamičky a zatřepe hlavou aby dostala pryč vodu, která se jí dostala do nozder a já se zamračím. "Co tě to proboha napadlo?" Optám se jí a ona se na mě podívá jako bych to snad měl vědět. "Moc. Teplo." Odpoví mi. Nevím jestli mě víc zaskočilo že opravdu odpověděla nebo že mi nedošlo že i ona může mít potřebu a chuť se ochladit ve studené vodě. Bylo ale fajn vědět že už dokáže trochu mluvit. Bylo tak hodně věcí jednodušších. "Proto jsi nemusela skákat do fontány. Zajdeme si někam k jezeru nebo tak." Ujistím jí a pustím jí na zem aby mohlo sluníčko vysušit mokrou skvrnu na mé hrudi jak jsem držel Ocelku.

Naposledy upravil Jacián dne Mon Nov 10, 2014 5:53 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sun Nov 02, 2014 6:39 pm

9. herní den
Snad by sem ani nešla, ale Perla ji donutila. Nechtěla být uvnitř, když tak krásně svítilo slunce. A navíc malá dračice tušila, že za těchto podmínek se její šupiny budou krásně lesknout a třpytit. A nemýlila se. Opravdu se nádherně třpytily a házely prasátka. Ambra se nad tím pousmála a láskyplně svou dračici pohladila. Za ten týden o něco povyrostla, ale nic závratného to tedy nebylo. Pořád ji ještě unesla, ačkoliv se Perla nechtěla nosit. Spíš chodila po svých, aby mohla ukázat svou elegantní konstrukci těla. Zrovna si to vykračovala vedle ledovlásky a všechno sledovala svýma temnýma očima. "Horko," prohlásila zničehonic. Ambra se na ni překvapeně podívala. "Slyšela jsem správně?" ujišťovala se udiveně. Perla přikývla a podívala se na ni stylem "no a co jako?" "A jak se jmenuješ? Už to víš?" zeptala se jí stále vyjevená z toho, že její malá Perlička už mluví! Ale sama dračice věděla své. Ona totiž už pár dní mluvit mohla, kdyby ovšem chtěla. Ale to své jezdkyni nehodlala říkat. Opět přikývla a zamyslela se jen krátce. Své jméno totiž už znala. "Nëfernay," pronesla a dala si pozor, aby každá slabika zazněla zřetelně, aby náhodou poté nenastala mýlka. Ambra se na ni něžně usmála. "Jsem ráda, že už mluvíš, aspo-" Nedořekla, jelikož si Perla všimla Ocelky s Jaciánem. Ihned se k těm dvěma rozešla, jako kdyby se chtěla pochlubit, že už mluví. "Ahoj!" pozdravila je hrdě a vyskočila si na kašnu. Hned ji zaujal její odraz ve vodě a začala si ho zaujatě prohlížet. Ambra k nim mezitím přispěchala a věnovala Ocelce i Jaciánovi letmý úsměv. "Zdravím, taky už Ocelka mluví?" řekla a zazubila se na Ocelovou. Neuniklo jí, že je Jac mokrý. Zjevně Ocelku napadlo, že se v kašně vykoupe. "Ani na to nemysli," utrousila k Perle tiše a vrhla na ni varovný pohled.
Návrat nahoru Goto down
Jacián
Léčitel

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sun Nov 02, 2014 7:10 pm

Zvednu pohled od Ocelky k mluvící Perle a pak i k Ambře na kterou se pousměju. "Taky zdravím a ano mluví. Stěžovala si že je jí moc horko potom co jsme jí vylovil z kašně kde se div neutopila." Poznamenám a podívám se na modrou dračici, která si nespokojeně protahovala křídla a mírně jimi mávala jako by se snažila trochu ochladit nebo možná zkoušela jestli jsou její křídla dost silná aby zkusila létat. Spíše bych byl radši za tu první schopnost jelikož bych nerad aby se jí něco nehezkého stalo. "Jak už jsme říkal Ocelce. Plánuju s ní zajít k jezeru nebo prostě někam k vodě aby se tam vyřádila a neskákala do kašen. Nechcete jít s Perlou s námi?" Optám se jí a lehce se zatahám za spodní lem košile aby se na mě tak nelepila jak byla stále mokrá a pomalu schnula. Ocelka si to zatím došla k Perle za kterou vyskočila za ní na kašnu. Na rozdíl od ní ale nezírala do vody ale pozorně pozorovala mě a Ambru jako by za mými slovy hledala nějaké skryté úmysly. Bohužel tam žádné nebyli.
Návrat nahoru Goto down
Ambrosine
Alchymista

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   Sat Nov 08, 2014 6:05 pm

Málem se rozesmála. Tak Ocelka se chtěla vykoupat v kašně? Nëf na to však měla jiný názor. Ambra ucítila jasně nesouhlasné pocity. Protočila nad nimi oči. "Ale no tak, jako kdyby tobě horko nebylo. A ta kašna se tu vyloženě nabízí," utěšila ji a pohladila ji po hřbetě. Perla se však zatvářila otráveně a vyslala Ambře obrázek plavání. "Perle je také horko a koneckonců i mně. Nebylo by špatné zajít se ochladit," souhlasila s úsměvem. "Možná do rokle. Teče tam takový potůček, který má v létě nízkou hladinu, takže pro ty dvě je to ideální," navrhla. "A Ocelka si už vybrala jméno?" zeptala se. Pak, pokud Jac souhlasil, vyšla směrem do hor do rokle. Perla seskočila z kašny a cupitala elegantně za ní.

>> Rokle
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Náměstí a hlavní ulice   

Návrat nahoru Goto down

Náměstí a hlavní ulice
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Dragon Academy :: Hra :: Heritage-
Přejdi na: